NKSC NACIONALINIS KIBERNETINIO SAUGUMO CENTRAS Pagalba Pagalba   Mokymų platforma Mokymų platforma

Kibernetinio saugumo mokymų platforma

Tai nuotolinė, interaktyvi mokymų aplinka, kurioje bet kuris žmogus gali įgyti ir tobulinti bazinius kibernetinės higienos įgūdžius.

NKSC mokymų platformos tikslas – suteikti galimybę efektyviai lavinti bazinius kibernetinės higienos įgūdžius ir įgyti žinių, padėsiančių atpažinti veiksmus, keliančius grėsmę organizacijai, kurioje dirbate ar mokotės.

Patogi ir interaktyvi mokymų platforma

Įgykite patirties, supraskite kibernetinių atakų pavojaus mastą ir sužinokite apie saugos priemones patogioje mokymų platformoje.

  • Teorinė kibernetinės higienos medžiaga
  • Interaktyvūs testai
  • Rezultatų stebėjimas
  • Atvira platforma
  • Skaitmeninis ženklelis
  • Skaitmeninis sertifikatas
Patogi ir interaktyvi mokymų platforma
Kibernetinės higienos pagrindai

Kibernetinės higienos pagrindai

Tobulinkite žinias ir ugdykite švarios darbo vietos įpročius. Mes suteikiame galimybę efektyviai lavinti bazinius kibernetinės higienos įgūdžius ir įgyti žinių, padėsiančių atpažinti veiksmus, keliančius grėsmę Jūsų organizacijai.

Fizinis saugumas

Susipažinkite su tinkama fizine sauga ir geriausiomis kibernetinio saugumo strategijomis, tokiomis kaip prieigos kontrolės sistemos taikymas, laikmenų ribojimas, vaizdo stebėjimo sistemos. Apsaugokite savo įrenginius nuo piktavalių fizinės prieigos.

Fišingas

Sužinokite apie socialinės inžinerijos formą, kuomet apgaule siekiama išgauti sistemų prisijungimo duomenis ir (ar) kitą asmeninę informaciją. Įgykite įgūdžių, padedančių išvengti fišingo keliamų rizikų: neteisėtos paskyros prieigos rizika, finansinių nuostolių rizika bei sistemos užkrėtimo kenkimo programine įranga rizika.

Smišingas

Susipažinkite su socialines inžinerijos formą, kuomet bandoma duomenis išgauti SMS žinutėmis. Sužinokite apie pagrindinius būdus apsisaugoti nuo tokio tipo atakų.

Višingas

Supraskite, kaip telefoniniai sukčiai bando išgauti svarbią informaciją ar priverčia atlikti tam tikrus veiksmus netikėto telefoninio skambučio metu.

Slaptažodžiai ir jų sauga

Supraskite stipraus slaptažodžio svarbą bei susipažinkite su lengvai atspėjamais, nesaugiais slaptažodžiais. Užtikrinkite savo asmeninės bei finansinės informacijos saugumą.

Mobiliųjų įrenginių saugumas

Įgykite būtinų žinių apsaugoti savo mobilųjį įrenginį. Susipažinkite su pagrindinėmis mobiliųjų įrenginių tipo atakomis, tokiomis kaip šnipinėjimas, kenkėjiškos programinės įrangos ar brukalo platinimas.

Duomenis šifruojantis ir išpirkos reikalaujantis kenkėjiškas kodas

Susipažinkite su duomenis šifruojančiais ir išpirkos reikalaujančiais kenkimo programiniais kodais. Išmokite apsisaugoti sistemas ar įrenginyje esančius duomenis nuo jų šifravimo bei supraskite atsarginių duomenų kopijų svarbą.

Saugus darbas iš namų

Atkreipkite dėmesį į pagrindinius iššūkius darbui iš namų. Susipažinkite su pagrindiniais pažeidžiamumais, tokiais kaip belaidžio tinklo prieigos kontrolė, nesaugūs įrenginiai, failų bendrinimas ir kt.

Geroji kibernetinio saugumo praktika

Susipažinkite su 10 kibernetinės higienos patarimų, kurie padės sumažinti kibernetinių incidentų rizikas.

Vadovų mokymai

Kibernetinė sauga vadovams

Sužinokite strategijas, kaip sustiprinti pagrindinį kibernetinį saugumą savo organizacijoje, įskaitant esamų saugumo priemonių įvertinimo veiksmus ir pagrindinių kibernetinio saugumo teisės aktų apžvalgą. Ši tema taip pat paskatins Jus spręsti pagrindinius kibernetinio saugumo klausimus bei suprasti IT ir kibernetinio saugumo skyrių atskyrimo priežastis.

Organizacijoje naudojamos sistemos

Sužinokite, kodėl svarbu išsiaiškinti, kokia programinė įranga ir sistemos yra naudojamos Jūsų organizacijoje, kaip šios sistemos saugo ir perduoda organizacijos ir klientų informaciją.

Grėsmės ir pažeidžiamumai

Susipažinkite, kaip skirstomos kibernetinės atakos ir sužinokite, kodėl tai svarbu siekiant apsisaugoti nuo organizacijai gresiančių pažeidžiamumų. Gaukite įžvalgų apie esmines temas, kurias vadovai turėtų aptarti su IT specialistais, kad užtikrintų patikimas kibernetinio saugumo priemones.

Rizikos organizacijai

Sužinokite pagrindines rizikas susijusias su kibernetiniu saugumu ir kodėl svarbu jas tinkamai įsivertinti. Susipažinkite su pagrindiniais rizikų valdymo būdais, tokiais kaip rizikos tvarkymu, perdavimu, vengimu, priėmimu.

Galima žala

Supraskite, kokių tipų žalą gali patirti organizacija, tinkamai neužkardžiusi kibernetinių grėsmių.

Priemonės

Sužinokite kibernetinių incidentų valdymo, veiklos tęstinumo planų, darbuotojų kibernetinio švietimo svarbą organizacijoje.

Situacijų pavyzdžiai

Atraskite pavyzdžius, kaip IT sistemų griūtis gali sutrikdyti organizacijos teikiamas paslaugas bei kaip tinkamai reaguoti į kibernetinius incidentus.

Registracija į mokymus

Kviečiame visus asmenis, norinčius įgyti bazinių kibernetinio saugumo žinių, registruotis mokymų platformoje ir dalyvauti nuotoliniuose mokymuose. Be to, raginame kibernetinio saugumo subjektus skatinti savo organizacijos darbuotojus savarankiškai registruotis mokymų platformoje ir dalyvauti nuotoliniuose mokymuose.