Patogi ir interaktyvi mokymosi platforma
Įgykite patirties, supraskite kibernetinių atakų pavojaus mastą ir sužinokite apie saugos priemones patogioje mokymosi platformoje.
-
Teorinė kibernetinės higienos medžiaga
-
Interaktyvūs testai
-
Rezultatų stebėjimas
-
Atvira platforma
-
Skaitmeninis ženklelis
-
Skaitmeninis sertifikatas
Kibernetinė higiena darbe
Tobulinkite žinias ir ugdykite švarios darbo vietos įpročius. Mes suteikiame galimybę efektyviai lavinti bazinius kibernetinės higienos įgūdžius ir įgyti žinių, padėsiančių atpažinti veiksmus, keliančius grėsmę Jūsų organizacijai.
Pradėti šį kursą Pradėti šį kursąFizinis saugumas
Susipažinkite su tinkama fizine sauga ir geriausiomis kibernetinio saugumo strategijomis, tokiomis kaip prieigos kontrolės sistemos taikymas, laikmenų ribojimas, vaizdo stebėjimo sistemos. Apsaugokite savo įrenginius nuo piktavalių fizinės prieigos.
Fišingas
Sužinokite apie socialinės inžinerijos formą, kuomet apgaule siekiama išgauti sistemų prisijungimo duomenis ir (ar) kitą asmeninę informaciją. Įgykite įgūdžių, padedančių išvengti fišingo keliamų rizikų: neteisėtos paskyros prieigos rizika, finansinių nuostolių rizika bei sistemos užkrėtimo kenkimo programine įranga rizika.
Smišingas
Susipažinkite su socialines inžinerijos formą, kuomet bandoma duomenis išgauti SMS žinutėmis. Sužinokite apie pagrindinius būdus apsisaugoti nuo tokio tipo atakų.
Višingas
Supraskite, kaip telefoniniai sukčiai bando išgauti svarbią informaciją ar priverčia atlikti tam tikrus veiksmus netikėto telefoninio skambučio metu.
Slaptažodžiai ir jų sauga
Supraskite stipraus slaptažodžio svarbą bei susipažinkite su lengvai atspėjamais, nesaugiais slaptažodžiais. Užtikrinkite savo asmeninės bei finansinės informacijos saugumą.
Mobiliųjų įrenginių saugumas
Įgykite būtinų žinių apsaugoti savo mobilųjį įrenginį. Susipažinkite su pagrindinėmis mobiliųjų įrenginių tipo atakomis, tokiomis kaip šnipinėjimas, kenkėjiškos programinės įrangos ar brukalo platinimas.
Duomenis šifruojantis ir išpirkos reikalaujantis kenkėjiškas kodas
Susipažinkite su duomenis šifruojančiais ir išpirkos reikalaujančiais kenkimo programiniais kodais. Išmokite apsisaugoti sistemas ar įrenginyje esančius duomenis nuo jų šifravimo bei supraskite atsarginių duomenų kopijų svarbą.
Saugus darbas iš namų
Atkreipkite dėmesį į pagrindinius iššūkius darbui iš namų. Susipažinkite su pagrindiniais pažeidžiamumais, tokiais kaip belaidžio tinklo prieigos kontrolė, nesaugūs įrenginiai, failų bendrinimas ir kt.
Geroji kibernetinio saugumo praktika
Susipažinkite su 10 kibernetinės higienos patarimų, kurie padės sumažinti kibernetinių incidentų rizikas.
Kibernetinė higiena namuose
Susipažinkite su pagrindiniais kibernetinio saugumo principais ir perpraskite, kaip jie gali būti taikomi siekiant apsaugoti ne tik savo, bet ir savo namų bei artimųjų saugumą kibernetinėje erdvėje. Įgaukite reikiamų žinių ir įgūdžių, kad galėtumėte saugiai ir užtikrintai naršyti skaitmeninėje erdvėje – nuo gebėjimo kurti saugius slaptažodžius iki socialinės inžinerijos bei kenkėjiškos programinės įrangos atpažinimo.
Pradėti šį kursą Pradėti šį kursąRekomenduojama naudoti programinė įranga
Sužinokite, kuo pagrindiniai kibernetinio saugumo įrankiai: antivirusinė, ugniasienės programinė įranga, slaptažodžių tvarkyklės, virtualus privatus tinklas, yra naudingi kiekvienam besinaudojančiam informacinėmis technologijomis bei kaip jie leis efektyviai apsisaugoti nuo galimų grėsmių namuose.
Saugūs slaptažodžiai
Perpraskite saugių slaptažodžių kūrimo ir naudojimo principus ir sužinokite, kokiomis taisyklėmis reiktų vadovautis siekiant užtikrinti, kad jūsų slaptažodžiai nebūtų atspėti ar prarasti.
Daugiafaktorinis autentifikavimas
Susipažinkite su daugiafaktoriniu autentifikavimu, jo veikimo principu, privalumais ir trūkumais.
Asmenį identifikuojanti informacija
Sužinokite, kas yra asmenį identifikuojantys duomenys ir kokia yra jų svarba. Supraskite, kaip kibernetiniai nusikaltėliai šią informaciją gali išnaudoti kenkėjiškais tikslais.
Socialinė inžinerija
Supraskite, kodėl socialinė inžinerija išlieka vienu iš pastoviausių kibernetinio saugumo pavojų ir kaip jos metu gali būti manipuliuojama žmonių emocijomis ir įpročiais. Sužinokite labiausiai paplitusius socialinės inžinerijos atakų metodus. Kartu įsisavinkite prevencines priemones bei sužinokite, ką daryti tapus kibernetinio nusikaltimo auka.
Kenkėjiška programinė įranga
Susipažinkite su tuo, kas yra įvardinama kaip kenkėjiška programinę įranga. Sužinokite, kodėl ji pavojinga, kaip tokią įrangą atpažinti ir ką daryti, jei įrenginys jau užkrėstas. Kartu įsisavinkite populiariausias kenkėjiškų programų rūšis bei kaip jų išvengti ateityje.
Namų „Wi-Fi“ tinklai
Supraskite, kaip tinkamai apsaugoti namuose naudojamą bevielį interneto ryšį tam, kad išvengtumėte asmens duomenų vagysčių, kibernetinių atakų ar kenkėjiškų programų.
Viešieji „Wi-Fi“ tinklai
Sužinokite, kokie pavojai tyko naudojant viešus „Wi-Fi“ tinklus ir kaip nuo jų išvengti, jeigu tenka jais naudotis.
Daiktų internetas
Perpraskite, kaip daiktų internetas gali ne tik palengvinti kasdieninį gyvenimą, bet ir kelti tam tikras su kibernetiniu saugumu susijusias rizikas. Sužinokite svarbiausias saugaus daiktų interneto technologijų naudojimo galimybes ir prevencines priemones.
Kibernetinė sauga vadovams
Sužinokite strategijas, kaip sustiprinti pagrindinį kibernetinį saugumą savo organizacijoje, įskaitant esamų saugumo priemonių įvertinimo veiksmus ir pagrindinių kibernetinio saugumo teisės aktų apžvalgą. Ši tema taip pat paskatins Jus spręsti pagrindinius kibernetinio saugumo klausimus bei suprasti IT ir kibernetinio saugumo skyrių atskyrimo priežastis.
Pradėti šį kursą Pradėti šį kursąRekomenduojama naudoti programinė įranga
Sužinokite, kuo pagrindiniai kibernetinio saugumo įrankiai: antivirusinė, ugniasienės programinė įranga, slaptažodžių tvarkyklės, virtualus privatus tinklas, yra naudingi kiekvienam besinaudojančiam informacinėmis technologijomis bei kaip jie leis efektyviai apsisaugoti nuo galimų grėsmių namuose.
Organizacijoje naudojamos sistemos
Sužinokite, kodėl svarbu išsiaiškinti, kokia programinė įranga ir sistemos yra naudojamos Jūsų organizacijoje, kaip šios sistemos saugo ir perduoda organizacijos ir klientų informaciją.
Grėsmės ir pažeidžiamumai
Susipažinkite, kaip skirstomos kibernetinės atakos ir sužinokite, kodėl tai svarbu siekiant apsisaugoti nuo organizacijai gresiančių pažeidžiamumų. Gaukite įžvalgų apie esmines temas, kurias vadovai turėtų aptarti su IT specialistais, kad užtikrintų patikimas kibernetinio saugumo priemones.
Rizikos organizacijai
Sužinokite pagrindines rizikas susijusias su kibernetiniu saugumu ir kodėl svarbu jas tinkamai įsivertinti. Susipažinkite su pagrindiniais rizikų valdymo būdais, tokiais kaip rizikos tvarkymu, perdavimu, vengimu, priėmimu.
Galima žala
Supraskite, kokių tipų žalą gali patirti organizacija, tinkamai neužkardžiusi kibernetinių grėsmių.
Priemonės
Sužinokite kibernetinių incidentų valdymo, veiklos tęstinumo planų, darbuotojų kibernetinio švietimo svarbą organizacijoje.
Situacijų pavyzdžiai
Atraskite pavyzdžius, kaip IT sistemų griūtis gali sutrikdyti organizacijos teikiamas paslaugas bei kaip tinkamai reaguoti į kibernetinius incidentus.
Kibernetinė sauga mokiniams
Sužinokite, kodėl svarbu turėti stiprų slaptažodį ir iš ko jis susideda? Kokias taisykles reikia prisiminti naudojantis socialiniais tinklais? Kokiais principais veikia internetinės apgavystės ir kaip jų išvengti?
Šis kursas skirtas 6-10 klasės mokiniams, norintiems įgyti kibernetinės saugos pagrindus.
Slaptažodžiai
Spręskite slaptažodžio stiprumo viktoriną ir perpraskite įvairių slaptažodžių atspėjimo trukmes. Sužinokite, kokie kriterijai svarbūs kuriant stiprų ir įsimenamą slaptažodį.
Dviejų dalių autentifikavimas
Susipažinkite su dviejų dalių autentifikavimu ir kokio tipo informacijos jūsų gali prašyti jungiantis prie įvairių internetinių puslapių ar socialinių tinklų paskyrų. Sužinokite, kuo PIN generavimo aplikacija yra saugesnė už autentifikavimą SMS žinute.
Socialiniai tinklai
Perpraskite esmines taisykles, kaip saugiai naudotis socialiniais tinklais: internetas niekada nepamiršta; net ir privačios žinutės gali tapti viešos; internete lengva apsimesti tuo, kuo nesi; viešai skelbiama informacija gali sukelti pavojų jums patiems.
Asmenį identifikuojanti informacija
Išmokite atpažinti asmenį identifikuojančios informacijos pavyzdžius bei sužinokite, kokią informaciją to net nežinodami galite atiduoti dalinantis nuotraukomis internete.
Priekabiavimas skaitmeninėje erdvėje
Supraskite, kaip elgtis jeigu jaučiate, kad patiriate priekabiavimą skaitmeninėje erdvėje. Sužinokite, į ką turėtų atkreipti dėmesį asmenys, ketinantys užsiimti priekabiavimu skaitmeninėje erdvėje ir kokios pasekmės jiems už tai gresia.
Internetinės apgavystės
Išmokite tinkamai atpažinti internetines apgavystes elektroniniu paštu arba SMS žinute. Sužinokite, kokių rekomendacijų reikėtų nepamiršti norint apsisaugoti nuo galimų internetinių apgavysčių.
Kursas mokytojams: kaip pravesti kibernetinio saugumo pamoką mokiniams
Kursas skirtas mokytojams, kurie nori pravesti pamoką savo mokiniams kibernetinio saugumo tema. Jame pristatoma rekomendacinė pamokos medžiaga su papildomu kontekstu, kuris padės užsiėmimo metu.
Sužinokite, kodėl svarbu turėti stiprų slaptažodį ir iš ko jis susideda? Kokias taisykles reikia prisiminti naudojantis socialiniais tinklais? Kokiais principais veikia internetinės apgavystės ir kaip jų išvengti?
Pabaigus kursą ir išlaikius testą, gausite tai liudijantį sertifikatą ir prieigą prie bazinių pamokos skaidrių. Jas galėsite pritaikyti savo nuožiūra didinant mokinių kibernetinio saugumo sąmoningumą.
Slaptažodžiai
Spręskite slaptažodžio stiprumo viktoriną ir perpraskite įvairių slaptažodžių atspėjimo trukmes. Sužinokite, kokie kriterijai svarbūs kuriant stiprų ir įsimenamą slaptažodį.
Dviejų dalių autentifikavimas
Susipažinkite su dviejų dalių autentifikavimu ir kokio tipo informacijos jūsų gali prašyti jungiantis prie įvairių internetinių puslapių ar socialinių tinklų paskyrų. Sužinokite, kuo PIN generavimo aplikacija yra saugesnė už autentifikavimą SMS žinute.
Socialiniai tinklai
Perpraskite esmines taisykles, kaip saugiai naudotis socialiniais tinklais: internetas niekada nepamiršta; net ir privačios žinutės gali tapti viešos; internete lengva apsimesti tuo, kuo nesi; viešai skelbiama informacija gali sukelti pavojų jums patiems.
Asmenį identifikuojanti informacija
Išmokite atpažinti asmenį identifikuojančios informacijos pavyzdžius bei sužinokite, kokią informaciją to net nežinodami galite atiduoti dalinantis nuotraukomis internete.
Priekabiavimas skaitmeninėje erdvėje
Supraskite, kaip elgtis jeigu jaučiate, kad patiriate priekabiavimą skaitmeninėje erdvėje. Sužinokite, į ką turėtų atkreipti dėmesį asmenys, ketinantys užsiimti priekabiavimu skaitmeninėje erdvėje ir kokios pasekmės jiems už tai gresia.
Internetinės apgavystės
Išmokite tinkamai atpažinti internetines apgavystes elektroniniu paštu arba SMS žinute. Sužinokite, kokių rekomendacijų reikėtų nepamiršti norint apsisaugoti nuo galimų internetinių apgavysčių.