90 proc. kibernetinio saugumo pratybose „Kibernetinis skydas 2019“ dalyvavusių vietinių instruktorių teigė, kad pratybos buvo naudingos jų organizacijai

2019-12-31

Pastaraisiais metais itin augant kibernetinių incidentų sudėtingumui, kai atakos tampa vis labiau rafinuotos, Nacionalinio kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenė 2019 m. organizavo kibernetinio saugumo pratybas „Kibernetinis skydas 2019“ ir „Gintarinė migla 2019“, kuriose daugiau nei 900 kibernetinio saugumo specialistų treniravosi tirti ir valdyti kibernetinius incidentus.

Pirmą kartą Nacionalinis kibernetinio saugumo centras paskelbė pratybų „Kibernetinis skydas 2019“ ataskaitą, kurioje pateikti dalyvių apklausos rezultatai – 90% dalyvavusių vietinių instruktorių teigė, kad šios pratybos jų organizacijai buvo naudingos. Taip pat dauguma nurodė gavę naujų žinių apie kibernetines grėsme ir incidentus, techninių įgūdžių bei pasitikrino Nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano taikymą.

Pratybose „Kibernetinis skydas“ kartu treniravosi daugiau nei 800 kibernetinių saugumo specialistų iš daugiau nei 100 valstybės viešojo ir privataus sektorių institucijų. Kartu tirti ir valdyti kibernetinius incidentus treniravosi ir žiniasklaidos priemonių atstovai. Tai buvo didžiausios iki šiol Lietuvoje surengtos nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos.

Pratybų organizatoriai atsižvelgdami į platų dalyvaujančių organizacijų spektrą, skirtingą kibernetinio saugumo brandos lygį, kiekvienai organizacijai sudarė sąlygas pasirinkti įsitraukimo į pratybas laipsnį ir tipinį, organizatorių paruoštą, pratybų scenarijų prisitaikyti savo poreikiams.

Su pratybų „Kibernetinis skydas 2019“ ataskaita galima susipažinti čia.

Lietuvos kariuomenės organizuotose kibernetinio saugumo pratybose „Gintarinė migla 2019“ kartu treniravosi nacionalinės ir tarptautinės komandos, sudarytos iš valstybės viešojo ir privataus sektorių institucijų bei įmonių, Lietuvos kariuomenės, NATO sąjungininkų ir partnerių. Šiose pratybose jau antrus metus dalyvavo ir Lietuvos inicijuoto ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) rėmuose vystomo Kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų projekto komanda, kuri ruošėsi 2020-taisiais metų rotacijai. Nuo 2020 m. sausio 1 d. tai bus pirmosios tarptautinės komandos, kuriai vadovaus Lietuva, budėjimas. Plačiau

Pratybose „Gintarinė migla 2019“ buvo vertinami komandų gebėjimai vykdyti gynybines kibernetines operacijas – įvertinti priešiškus veiksmus kibernetinėje erdvėje, aptikti ir identifikuoti kibernetines grėsmes, vykdyti potencialių kibernetinių atakų prevenciją ir jų poveikio neutralizavimą. Iš viso jose dalyvavo daugiau nei 100 kibernetinio saugumo specialistų.

Pratybomis „Kibernetinis skydas“ ir „Gintarinė migla“ siekiama formuoti praktinius pratybų dalyvių kibernetinio saugumo įgūdžius, patikrinti kibernetinių incidentų valdymo procedūras, gerinti bendradarbiavimą tarp kibernetinius incidentus valdančių ir (ar) tiriančių institucijų ir kibernetinio saugumo subjektų. Tokias pratybas planuojama rengti ir ateityje.

Visi pranešimai