Mokymai

CERT-LT tinklalapis pasiekiamas ir IPv6 protokolu

2013-11-27

Lietuvos Respublikos nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio CERT-LT tinklalapį www.cert.lt galima pasiekti ir naudojantis IPv6 protokolu.

Augant viešųjų IP adresų poreikiui bei esant IPv4 laisvų adresų trūkumui, RRT nuomone, svarbu užtikrinti galutinių paslaugų gavėjų prieigą prie viešojo sektoriaus paslaugų naudojantis IPv6 protokolu. Ekspertų manymu, interneto paslaugų gavėjai, kuriems bus priskirti vien tik IPv6 adresai, privalo turėti galimybę naudotis viešojo sektoriaus paslaugomis ir skirtingi protokolai neturėtų būti kliūtis šioms paslaugoms gauti.

IP adresas yra unikalus skaičius, naudojamas vienareikšmei duomenų paketo siuntėjo ir gavėjo identifikacijai. IPv6 – tai nauja interneto protokolo (IP) versija, sukurta tam, kad pakeistų dabar naudojamą IPv4 protokolą ir išspręstų su juo susijusias problemas. IPv4 skaitiniams adresams naudoja 32 bitus, todėl teoriškai iš viso galima panaudoti daugiau kaip keturis milijardus adresų. Šiuo metu IPv4 adresus skirstanti organizacija IANA laisvų IPv4 adresų nebeturi. Jie išdalinti regioniniams interneto registrams. 2012 rugsėjo mėnesį buvo pradėtas naudoti paskutinis IPv4 adresų blokas. Išnaudojus šiuos adresus, laisvų IPv4 adresų turės tik organizacijos, gavusios IP adresus iš regioninių interneto registrų, todėl raginama pereiti prie IP 6-ios versijos.

IPv6 privalumai:

  • Praplėstas adreso ilgis. IPv6 praplėtė IP adreso ilgį nuo 32 bitų iki 128 bitų. Dėl to galima turėti daugiau adresavimo hierarchijos lygių, adresai gali būti suteikti žymiai didesniam skaičiui įrenginių, galima lengviau realizuoti adresų autokonfigūraciją.
  • Paprastesnis antraštės formatas. Kai kurie IPv4 antraštės laukai tapo nebenaudojami ar neprivalomi. IPv6 antraštės formatas paprastesnis, dėl to supaprastėja IP paketo apdorojimas, taupomas kanalo pralaidumas.
  • Papildytos plėtinių ir parametrų galimybės. IPv6 paketo antraštėje nėra fiksuotos vietos parametrams ar plėtiniams. Tai leidžia siųsti parametrus tik tuomet, kai jų reikia, taip pat suteikia lankstumo dėl parametrų ilgio. Dėl to IPv6 paketai gali būti sparčiau persiunčiami. Taip pat palikta galimybė lengvai pridėti daugiau plėtinių ateityje.
  • Srautų žymėjimas. IPv6 leidžia žymėti paketus pagal tai, kokiam duomenų srautui jie priklauso. Taip maršruto parinktuvai gali lengvai skirstyti srautus į skirtingų prioritetų klases.
  • Saugumas. Pagrindinėje IPv6 specifikacijoje nurodomos tokios saugumo parinktys, kaip paketų turinio užšifravimas (ESP: Encapsulated Security Payliad) ir paketų siuntėjo tapatumo nustatymas (AH: Authentication Header).
  • Autokonfigūracija. IPv6 įdiegti papildomi mechanizmai, leidžiantys įrenginiams automatiškai atrasti maršruto parinktuvus ir prisiskirti sau adresą. Tam nebereikalinga papildoma įrenginių konfigūravimo paslauga kaip pvz DHCP. Įprastą DHCP IPv6 tinkle keičia DHCPv6.

Visi pranešimai