Daugiau kaip 1200 viešojo sektoriaus darbuotojų sustiprino savo kibernetinio saugumo žinias

2022-04-26

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – NKSC) sėkmingai įvykdė dalį projekto „Kompleksiniai kibernetinės saugos mokymai valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų dirbantiesiems“. Per pirmuosius keturis šių metų mėnesius iš viso kompleksinius kibernetinio saugumo mokymus baigė daugiau kaip 1200 viešojo sektoriaus darbuotojų. 

„Vienas iš svarbiausių žingsnių, siekiant gerinti viešojo sektoriaus atsparumą kibernetinėms grėsmėms – tai darbuotojų mokymas ir jų suvokimo stiprinimas, kad skaitmenizuojant vis daugiau paslaugų ir diegiant naujas informacines sistemas, kibernetinio saugumo rizikų vertinimas bei tinkamas jų valdymas privalo būti neatsiejama šio proceso dalis“, – sako NKSC Kibernetinės gynybos departamento direktorius Deividas Stumbras, šiuo metu laikinai vykdantis NKSC direktoriaus funkcijas.

Trijų dienų kompleksiniai kibernetinio saugumo mokymai buvo skirti visiems viešojo sektoriaus organizacijų valstybės ir savivaldos darbuotojams. Jie vyko ne tik didžiuosiuose miestuose Vilniuje ir Kaune, bet ir Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje. 

Dalyviai galėjo rinktis vieną iš trijų programų. Pirmoji programa buvo skirta susipažinimui su Lietuvos ir Europos Sąjungos elektroninių sistemų, ryšių ir kibernetinio saugumo įstatymais bei praktiniu jų taikymu. Antrosios programos dalyviai daugiausiai dėmesio skyrė nacionalinėms ir tarptautinėms kibernetinio saugumo rekomendacijoms ir kaip efektyviai jas pritaikyti savo įstaigos viduje. Trečioji programa buvo skirta įstaigos valdomų elektroninių išteklių rizikų valdymui.

Mokymų metu dalyviai klausė teorines paskaitas, atlikinėjo praktines užduotis ir turėjo išlaikyti baigiamąjį testą. Teisingai visas testo užduotis išsprendė ir mokymo baigimo sertifikatus gavo daugiau kaip 90 proc. dalyvių.

„Kompleksiniai kibernetinio saugumo mokymai bus tęsiami ir vasarą. Netrukus galėsime pasiūlyti dar dvi programas, kurios šįkart bus skirtos įstaigų informacinių technologijų specialistams ir administratoriams“, – sako D. Stumbras.

Pirmoji iš netrukus startuosiančių programų bus skirta mažos, vidutinės ir didelės apimties elektroninių sistemų ir tinklų saugaus eksploatavimo organizavimui. Antroji padės sustiprinti IT specialistų žinias, kaip valdyti ir kontroliuoti sistemas, esant kritinėms, aukšto neapibrėžtumo situacijoms.

Šiuos IT specialistams skirtus kompleksinius mokymus galės išklausyti 800 viešojo sektoriaus darbuotojų.

Projektas „Kompleksiniai kibernetinės saugos mokymai valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų dirbantiesiems“ yra vykdomas ir finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ priemonę „Valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų dirbančiųjų strateginių kompetencijų centralizuotas stiprinimas“.


Viešojo sektoriaus mokymai

Visi pranešimai