Europoje vyko didelio masto kibernetinio saugumo pratybos

2016-10-17

2016 m. spalio 13-14 d. visoje Europoje vyko itin didelio masto kibernetinio saugumo pratybos Cyber Europe 2016, kurias organizavo Europos tinklų ir informacijos saugumo agentūra ENISA. Tai didžiausios ir sudėtingiausios iki šiol vykusios kibernetinio saugumo pratybos Europos Sąjungoje, kuriose dalyvavo kibernetinio saugumo specialistai iš daugiau kaip 300 organizacijų iš 30 Europos Sąjungos ir EFTA šalių. Šių pratybų tikslas ‒ patikrinti bendradarbiavo procesus Europos Sąjungos ir nacionaliniu lygiu, didinti kvalifikacinius gebėjimus kibernetinio saugumo srityje.

Pratybose dalyvavę Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio (CERT-LT) ekspertai kartu su Lietuvos interneto ir debesų kompiuterijos paslaugų teikėjais TEO LT, AB, UAB „Baltnetos komunikacijos“, VĮ „Infostruktūra“, LITNET CERT ir tarptautinių organizacijų kolegomis turėjo suvaldyti itin sudėtingus ir tamsius scenarijus, kurie gali įvykti kibernetinių atakų metu. Dalyviai atliko kompiuterių užvaldymo techninės ekspertizės užduotis, organizavo krizių valdymo komandas, rengė pranešimus spaudai, tyrė informacijos nutekinimo ir kitus incidentus.

„Šios pratybos buvo ypatingai svarbios ir sudėtingos tiek pasirengimo joms procese, tiek jų vykdymo metu. Dėka glaudaus ir profesionalaus bendradarbiavimo nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu Lietuvos kibernetinio saugumo specialistai pasirodė tinkamai pasirengę bendradarbiauti, reaguojant į kritines situacijas, spręsti ir valdyti sudėtingiausius incidentus, atakas, nukreiptas prieš elektroninių ryšių tiekėjus ir vartotojus. Pratybos taip pat padėjo atskleisti tam tikrus probleminius aspektus, kurie bus tobulinami ateityje“, ‒ sako RRT direktorius Feliksas Dobrovolskis. „Kibernetinės atakos gali įtakoti ne tik eilinių interneto vartotojų, bet ir nacionalinių strateginių objektų, valstybės valdymo darbą, todėl savo prioritetu turime laikyti parengtį tokioms atakoms ir nuolat tobulinti veiklą, nukreiptą prieš tokių atakų organizatorius“, ‒ pabrėžė F. Dobrovolskis.

ENISA organizuotos pratybos prasidėjo šių metų balandžio mėn. ir svarbiausias jų etapas vyko spalio 13-14 dienomis, kuomet specialistai turėjo suvaldyti menamą kibernetinę krizę ir apsaugoti Europos skaitmeninę erdvę. Ateityje ir toliau planuojama rengti tokio tipo tiek nacionalines, tiek tarptautines pratybas, siekiant kuo efektyviau užkardinti kibernetines atakas ir apsaugoti vartotojus nuo neigiamų tokių atakų pasekmių.

Daugiau informacijos apie ENISA organizuotas tarptautines pratybas galite rasti https://www.enisa.europa.eu/news/enisa-news/cyber-europe-2016/

Visi pranešimai