Europos kibernetinė greitojo reagavimo komanda su NKSC atstovais užėmė antrąją vietą pratybose „Gintarinė migla 2022“

2022-08-26

Europos kibernetinė greitojo reagavimo komanda, kurios sudėtyje yra ir Lietuvos Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (toliau – NKSC) atstovai, vos keliais taškais atsiliko nuo nugalėtojų ir užėmė antrąją vietą tarptautinėse kibernetinio saugumo pratybose „Gintarinė migla 2022“, kurios rugpjūčio 19-26 d. vyko Lietuvoje. Tai jau antras toks aukštas komandos pasirodymas šiais metais. Pavasarį Nyderlanduose vykusiose tarptautinėse kibernetinės gynybos pratybose „Cybernet 2022“ Europos kibernetinė greitojo reagavimo komanda su NKSC atstovais užėmė trečiąją vietą.

Europos kibernetinio greitojo reagavimo komanda yra tarptautinė aukštos parengties kibernetinio saugumo specialistų grupė. Ji nuolatos stiprina savo sąveikumą ir gali būti aktyvuojama bei pasitelkiama į pagalbą įvairių kibernetinių krizių metu arba kaip prevencijos sustiprinimo priemonė (pvz. rinkimų kibernetinio saugumo stebėjimas, kibernetinių grėsmių vertinimas, pan.). Pirmą kartą ji buvo aktyvuota šių metų vasario mėn. dėl karo Ukrainoje.

Europos Sąjungos kibernetinę greitojo reagavimo komandą sudaro specialistai iš Estijos, Kroatijos, Lietuvos, Nyderalandų, Lenkijos ir Rumunijos. Lietuvoje vykusių tarptautinių pratybų „Gintarinė migla 2022“ metu stebėtojo teisėmis dalyvavo ir Belgijos, Čekijos, Danijos ir Slovėnijos atstovai, o prie aukšto komandos pasiekimo prisidėjo ir specialistas iš AB „Lietuvos geležinkeliai“.

„Gintarinė migla 2022“ – tai Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo jau devintus metus iš eilės organizuojamos tarptautinės kibernetinio saugumo pratybos, kurių pagrindinis tikslas yra treniruoti dalyvius ginti ypatingos svarbos infrastruktūrą. Šių metų pratybose taip pat dalyvavo įvairių Lietuvos kariuomenės pajėgų kariai, specialistai iš Krašto apsaugos sistemos (toliau – KAS) institucijų – Nacionalinio kibernetinio saugumo centro, Antrojo operatyvinio tyrimo departamento, Kertinio valstybės telekomunikacijų centro ir Informacinių technologijų tarnybos. Kartu su KAS specialistais varžėsi Lietuvos šaulių sąjungos, AB „Ignitis“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos muitinės bei Vilniaus universiteto kibernetinio saugumo specialistai bei JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir Sakartvelo kariai. 

Pratybų „Gintarinė migla 2022“ metu kibernetinės atakos ir kibernetinė gynyba buvo vykdomos realiu laiku Lietuvos kariuomenės savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos karių parengtame kibernetiniame poligone. Mėlynųjų komandų vertinimą atliko Vilniaus universiteto moksliniai darbuotojai ir JAV vadavietės Europoje specialistai. 
 

Visi pranešimai