Įvyko tarptautinė planavimo konferencija

2016-03-31

Kovo 14–16 d. Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos, vykdanti ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro funkcijas, organizavo tarptautinę planavimo konferenciją BALTIC GHOST 2016.

Konferencijoje dalyvavo Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos ir Suomijos kibernetinio saugumo ekspertai, NATO Kibernetinio saugumo centro (Taline), Lietuvos kariuomenės kibernetinio saugumo ir Lietuvos energetikos sektoriaus atstovai. Konferencijai vadovavo Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Rimtautas Černiauskas.

Buvo aptarti galimų kibernetinių grėsmių ir atakų scenarijai, aktualūs Baltijos regiono valstybėms, diskutuojama kibernetinio saugumo, keitimosi informacija, šalių tarpusavio sąveikos klausimais.

Konferencijos dalyviai sutarė dėl bendro grėsmių valstybių ypatingos svarbos informacinei infrastruktūrai scenarijaus, nuspręsta surengti pratybas, kad būtų galima praktiškai išbandyti reagavimo į kibernetinius incidentus procedūras.

Numatomų pratybų metu Krašto apsaugos ministerija ir Nacionalinis kibernetinio saugumo centras galės praktiškai išbandyti tiek jau esamų, tiek ir rengiamų kibernetinio saugumo norminių dokumentų taikymo galimybes, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro ir kritinės infrastruktūros operatorių sąveikos procedūras.

Planavimo konferencija BALTIC GHOST Lietuvoje surengta jau antrą kartą nuo Nacionalinio kibernetinio saugumo centro įsteigimo 2015 metais. Numatoma ir toliau tęsti šią tradiciją, nes Lietuvos ir NATO sąjungininkų kibernetinio saugumo ekspertams – tai puiki galimybė aptarti kibernetinio saugumo aktualijas, tendencijas, derinti tarpusavio veiksmus, dalytis kibernetinio saugumo gerųjų praktikų taikymo patirtimi.

Visi pranešimai