Kibernetinio karo negalima laimėti pavieniui

2022-06-09

„Kibernetinėje erdvėje jokia valstybė ar kariuomenė negali veikti atskirai. Todėl informacijos apsikeitimas, ypač, žvalgybiniais kibernetinių grėsmių vertinimais, ir tarptautinis bendradarbiavimas, yra esminės sėkmės sąlygos“,  ̶  sakė Regioninio kibernetinės gynybos centro, kuris yra Nacionalinio kibernetinio saugumo centro filialas, direktorius pulkininkas Romualdas Petkevičius birželio 8 d. dalyvaudamas Tarptautiniame kibernetinio saugumo forume FIC, vykstančiame Lilyje. Prancūzijoje.

RKGC FIC Forum 2022

Dalyvaudamas kibernetinių pajėgų vadovų panelyje, kuriame apie kibernetinę gynybą taip pat diskutavo Prancūzijos, Estijos ir Lenkijos kibernetinių pajėgų vadai, plk. R. Petkevičius pabrėžė hibridinį kibernetikos pobūdį.

„Kalbant apie kibernetines grėsmes, kariuomenė nedaug ką galės padaryti, jeigu veiks viena. Šioje dimensijoje vykstančių operacijų  sėkmė priklauso nuo civilinės infrastruktūros ir paslaugų, todėl pajėgų vadai savo veiksmus turi planuoti ir vykdyti glaudžiai bendradarbiaudami su nacionalinėmis kibernetinio saugumo institucijomis, nes tik taip pajėgs užtikrinti šalies ir nacionalinės kritinės infrastruktūros gynybą“,  ̶  sakė jis.

Kalbėdamas apie informacijos apsikeitimą, plk. R. Petkevičius siūlė daugiau remtis atvirų šaltinių duomenis, nes tokiomis analizėmis galima operatyviau ir lengviau keistis ir tai gerokai pagreitina pasirengimą bei reagavimą.

Visi pranešimai