Kitą savaitę prasideda NATO kibernetinės pratybos „Locked Shields“

2019-04-05

Kitą savaitę NATO kibernetinės gynybos kompetencijos centras rengia pratybas „Locked Shields 2019“ (liet. Suremti skydai). Tai vienos didžiausių kibernetinių pratybų pasaulyje, kuriose kibernetinio saugumo ekspertai turi galimybę treniruotis apsaugoti nacionalines IT sistemas ir kritinę infrastruktūrą esant įtemptai situacijai.

Kibernetinės pratybos „Locked Shields“ vyks balandžio 8-12 d., jų metu didelis dėmesys bus skiriamas įvairių ekspertų ir sprendimų priėmimo lygmenų atstovų sąveikos tobulinimui kibernetinių grėsmių akivaizdoje. 

Pratybose dalyvaus ir Lietuvos jungtinė komanda, sudaryta iš Nacionalinio kibernetinio saugumo centro ir Lietuvos kariuomenės specialistų. Šiais metais, kaip ir pastaruosius kelerius metus, Lietuvos komandą papildys partneriai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sakartvelo. 

Pratybose organizatoriai apjungs techninę ir strateginę mokymų dalis, kad dalyvaujančios šalys galėtų treniruoti visą pavaldumo grandinę pagal scenarijų vykstant dideliam kibernetiniam incidentui, nuo strateginio iki operacinio lygmens, įtraukiant ir civilinius ir karinius pajėgumus. Atsižvelgiant į šalims šiuo metu svarbiausias kibernetines grėsmes, pratybose bus treniruojamasi saugoti gyvybiškai svarbių paslaugų ir kritinę infrastruktūrą. 

Pratybų organizatoriai dalyvaus būdami Taline, Estijoje, o mėlynosios dalyvių komandos saugiu ryšiu prisijungs iš savo įprastų dislokacijos vietų. 

„Locked Shields 2019“ organizuoja NATO Kibernetinės gynybos kompetencijos centras kartu su Estijos ir Suomijos ginkluotosiomis pajėgomis, JAV pajėgų vadaviete Europoje, Pietų Korėjos Nacionaliniu saugumo tyrimų institutu ir partneriais iš pramonės sektoriaus.

Visi pranešimai