Krašto apsaugos viceministras E. Kerza: „Pratybos „Kibernetinis skydas“ – unikali proga viešajam ir privačiajam sektoriams dirbti kartu“

2017-10-02

Antrosios Lietuvoje nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2017“ prasidėjo procedūrine pratybų dalimi Vilniuje, kurioje už kibernetinį saugumą atsakingų valstybės ir verslo institucijų padalinių atstovai pirmą kartą praktiškai išbando Nacionalinio kibernetinio saugumo centro sukurtą kibernetinių incidentų valdymo platformą.

„Vienas svarbiausių pirmosios pratybų dalies tikslų yra patikrinti kibernetinių incidentų valdymui sukurtą kibernetinio saugumo informacijos tinklą, kuris veikia kaip duomenų mainų ir kontaktų platformą“, – sakė pratybų „Kibernetinis skydas 2017“ vadovas pulkininkas Darius Adomaitis.

Pasak plk. D. Adomaičio, kibernetinio saugumo informacinis tinklas buvo testuojamas nuo šių metų pavasario, o valstybės informacinių išteklių ir ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojai juo galės pradėti naudotis po pratybų.

Iš viso per tris dienas vyksiančias pratybas kibernetinio saugumo procedūras tikrins ir kibernetinius incidentus atremti treniruosis per 200 vadovų ir kibernetinio saugumo specialistų lygmens dalyvių iš daugiau nei 50 Lietuvos valstybės institucijų ir įmonių.

Techninė pratybų dalis vyks spalio 3-4 d., jos metu į 15 komandų suskirstyti institucijų ir įmonių kibernetinio saugumo specialistai pagal pratybų scenarijų treniruosis suvaldyti ir atremti kibernetines atakas nukreiptas prieš ypatingos svarbos IT sistemas ir tinklus ir užtikrinti jų teikiamų paslaugų funkcionavimą. Treniruojamos komandos veiks iš mokymų vietų Vilniuje, Kaune ir ir kituose Lietuvos miestuose.

Pratyboms skirtą virtualią informacinę infrastruktūrą suteikia Kauno technologijos universitetas, o rengiant pratybas taip pat bendradarbiaujama su Vilniaus universitetu.

Pratybas vainikuos asociacijos „INFOBALT“, kartu su Krašto apsaugos ministerija, spalio 5 d. Vilniuje rengiama kibernetinio saugumo konferencija „Cyber Inn“, kurioje dalyvaus pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio, bus pristatomos naujausios kibernetinio saugumo užtikrinimo tendencijos ir technologijos.

Pratybų metu kibernetinių incidentų prevencija, jų aptikimas ir valdymas vykdomas vadovaujantis patvirtintais nacionaliniu kibernetinių incidentų valdymo planu ir organizaciniais ir techniniais kibernetinio saugumo reikalavimais.

Kibernetinis skydas“ – kasmetinės nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos, rengiamos Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos.

Vaizdo medžiaga: youtu.be/Y9G3t1sEhOc

Informacija žiniasklaidai:

Žurnalistams, norintiems spalio 3 d. užfiksuoti pratybų „Kibernetinis skydas 2017“ techninę dalį, bus sudarytos dvi galimybės Kaune ir Vilniuje:

1) Spalio 3 d., 10-11.20 val., Kauno Technologijos universitetas (adresas: KTU Informacinių technologijų departamentas, Studentų g. 48A, 111 k.) – žurnalistams bus pristatytas virtualus pratybų poligonas ir galimybė filmuoti dalyvaujančias komandas, interviu su krašto apsaugos viceministru E. Kerza, pratybų vadovu plk. D. Adomaičiu ir KTU Kompiuterių katedros vedėju prof. dr. Algimantu Venčkausku.

2) Spalio 3 d., 15.30-16.30 val., Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetas (adresas: Didlaukio g. 47, Vilnius) – video ir interviu galimybė su Lietuvos kariuomenės kibernetinių operacijų komandos atstovais, krašto apsaugos viceministru E. Kerza, pratybų vadovu plk. D. Adomaičiu.

Kontaktinis asmuo – KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento atstovas Laimonas Brazaitis, mob. 8 616 26 944, [email protected]

Visi pranešimai