Lietuvos ir Lenkijos komanda pratybose „Locked Shields 2022“ užėmė antrąją vietą

2022-04-22

Jungtinė Lietuvos ir Lenkijos komanda didžiausiose ir sudėtingiausiose pasaulyje kibernetinės gynybos pratybose „Locked Shields 2022“ surinko 61 346 taškus ir užėmė II-ąją vietą. Įnirtinga kova dėl taškų vyko iki paskutinės minutės ir mūsų komanda nuo I-ąją vietą iškovojusios Suomijos komandos atsiliko tik kiek daugiau nei 1 proc. taškų. III-ąją vietą užėmė Estijos komanda.


Balandžio 19-22 d. vykusiose pratybose, kurias organizavo NATO Bendros kibernetinės gynybos kompetencijų centras (NATO CCDCOE), veikiantis Estijoje, iš viso dalyvavo apie 2000 dalyvių iš 32 šalių, kurie sudarė 24 „mėlynąsias“ komandas ir visų komandų surinktų taškų vidurkis buvo 43 510 taškų.

Nuo 2010 m. kasmet organizuojamos pratybos vyko realiu laiku, o jų metu kibernetinio saugumo ekspertai treniravosi atlikti civilinių ir karinių informacinių sistemų, įskaitant ypatingos svarbos infrastruktūros, kuri patiria plataus masto kibernetines atakas, gynybą.

Dirbdamos esant dideliam spaudimui, komandos turėjo atremti serijas sudėtingų kibernetinių atakų. Pagal scenarijų, išgalvota Berilijos salų šalis yra didelio masto kibernetinių atakų prieš pagrindines karines ir civilines informacines ryšių sistemas taikinys. Remdamiesi dabartine geopolitine situacija, pratybų organizatoriai sukūrė realistiškus ir sudėtingus scenarijus, apimančius daugiau nei 8000 išpuolių prieš maždaug 5500 virtualių sistemų. Išpuolių taikiniais tapo karinės ir energetikos sistemos, vandens valymo įrenginiai, 5G telefonijos ir oro gynybos sistemos.

Pratybose „Locked Shields 2022“ praktinius gebėjimus ir sąveikumą pasitikrino jungtinės komandos nariai iš Lietuvos kariuomenės Ryšių ir informacinių sistemų bataliono, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro bei Lietuvos energetikos ir akademinės bendruomenės atstovai. Kaip ir ankstesniais metais, pratybos organizuojamos nuotoliniu būdu, kai komandos dalyvauja prisijungdamos iš savo valstybių. 

Daugiau informacijos: https://ccdcoe.org
 

Visi pranešimai