Nacionalinis kibernetinis saugumo centras po atliktos analizės ir toliau rekomenduoja nenaudoti „Yandex. Taxi“ programėlės

2018-08-03

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos atliko pirminę nuo š. m. liepos 26 d. Lietuvoje pradėtos aktyviai platinti programėlės „Yandex. Taxi“ saugumo analizę ir nustatė, kad programėlė palaiko aktyvų ryšį su 11 unikalių adresų, kurių didžioji dalis priklauso Rusijai.

NKSC darbuotojai nustatė, kad minima programėlė turi galimybę įvairiu laiku ir šifruotais ryšio kanalais užmegzti ryšį su skirtinguose Rusijos regionuose esančiais adresais nepriklausomai nuo to, ar programėlė dirba budėjimo, ar aktyviuoju režimu. NKSC taip pat nustatė, kad „Yandex. Taxi“ palaiko nuolatinį ryšį su trimis adresais. 

NKSC rekomenduoja nediegti į turimus išmaniuosius įrenginius, ypatingai ši rekomendacija taikoma Lietuvos valstybės tarnautojų ir pareigūnų, krašto apsaugos sistemos darbuotojų naudojamuose išmaniuosiuose įrenginiuose.

Minima programėlė reikalauja prieigos prie didelio kiekio jautrių duomenų ir leidimo naudotis įrenginio funkcijomis, ir NKSC įspėja, kad vėlesnės programėlės versijos gali padidinti reikalaujamų funkcijų prieigų kiekį. 

NKSC analizė ir rekomendacijos programėlių naudotojams skelbiama čia.

Visi pranešimai