Platinami SPAM pranešimai su virusais

2012-08-09

Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja interneto paslaugų naudotojus, kad šiomis dienomis aktyviai platinami elektroniniai pranešimai neva iš viešbučių užsakymo internetu agentūrų (pvz., Booking.com), kuriuose informuojama apie sėkmingą viešbučio kambario rezervaciją.

Elektroniniuose pranešimuose teigiama, kad interneto naudotojas sėkmingai rezervavo viešbučio kambarį ir siūloma peržiūrėti patvirtintos rezervacijos dokumentą, kuriame iš tikrųjų yra kenkėjiškas kodas, galintis svarbią informaciją iš jūsų kompiuterio perduodi tretiesiems asmenims.

Rekomenduojama gavus tokį el. pranešimą, prie jo pridėto viešbučio rezervacijos dokumento/patvirtinimo neatidaryti, o patį el. pranešimą nedelsiant ištrinti.Taip pat visas rezervacijas galite patikrinti viešbučių užsakymo internetu agentūrų teisėtose svetainėse.

CERT-LT įspėja būti budriems ir niekuomet neatidarinėti el. laiškų priedų (dažnai turinčių priesagas .exe ir pan.), jei įtariate, kad tai gali būti nepageidaujami elektroniniai laiškai ir neįsitikinate, kad jie neužkrėsti virusais.

Plačiau apie nepageidaujamus el. laiškus galite rasti svetainėje http://www.esaugumas.lt/ .

Visi pranešimai