Prasideda pasirengimas didžiausioms šiais metais kibernetinio saugumo pratyboms „Kibernetinis skydas 2022“
Daugiau kaip šimto organizacijų atstovai birželio 30 d. dalyvavo didžiausių šiais metais nacionalinių kibernetinio saugumo pratybų „Kibernetinis skydas 2022“ pasirengime. Pratybų organizatoriai – Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – NKSC), pristatė pagrindinius pratybų organizavimo principus ir situacijas, kurias dalyviai savarankiškai turės suvaldyti rudenį vyksiančių pratybų metu.
„Valstybės atsparumo kibernetinėms grėsmėms lygis priklauso nuo kiekvienos organizacijos individualių gebėjimų tinkamai pastebėti ir valdyti kibernetinius incidentus. Šios pratybos yra unikali galimybė vienu metu dideliam dalyvių skaičiui pasitikrinti ir įsivertinti, kiek veiksmingos yra jų turimos kibernetinių incidentų aptikimo, analizės ir atsako priemonės bei vidinės incidentų valdymo procedūros,“ – sako pratybų „Kibernetinio skydas 2022“ vadovas, Regioninio kibernetinės gynybos centro (NKSC filialo) direktorius pulkininkas Romualdas Petkevičius.
Kaip ir ankstesniais metais, pratybų scenarijus yra sudarytas iš kelių skirtingų siužetinių linijų, kurios parinktos pagal pastaraisiais metais dažniausiai pasitaikančius kibernetinių atakų tipus. Šiais metais pratybų dalyviai susidurs su įsilaužimais į interneto svetaines, vidinius serverius, nuotolines darbo vietas bei socialinės inžinerijos atakomis (angl. phishing). Papildomai NKSC pratybų dalyviams yra parengusi ir keletą naujovių.
„Plečiame pasirinkimų galimybes ir pristatome tris naujus „Kibernetinio skydo“ įrankius, skirtus kibernetinio saugumo subjektų darbuotojų mokymui. Tai kibernetinio saugumo higienos kursas, technologinis pratybų poligonas (angl. Cyber Range) ir socialinės inžinerijos laiškų (angl. phishing) simuliacinis įrankis. Jais pratybų dalyvius raginame pasinaudoti tiek besiruošiant dalyvavimui „Kibernetiniame skyde“, tiek kitu jiems patogiu laiku“, - sako plk. R. Petkevičius.
Pratybos „Kibernetinis skydas 2022“ numatoma vyks spalio viduryje ir yra skirtos Lietuvos kibernetinio saugumo subjektams, kibernetinius incidentus valdančioms ir/ar tiriančioms organizacijoms bei kitoms organizacijoms. Dalyviai pratybose dalyvaus iš savo nuolatinių darbo vietų su realiai turimais pajėgumais. Kiekvienas dalyvis galės pasirinkti norimą siužetinių linijų skaičių, jų veiksmus vertins vietiniai instruktoriai, tačiau nugalėtojai nebus renkami.
Praėjusiais metais pratybose „Kibernetinis skydas 2021“ dalyvavo 92 organizacijos, iš kurių didžiąją dalį (87 organizacijos) sudarė valstybės informacinių išteklių arba ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojai.