Naujienos

2021-06-18
Birželio 17 d. LR Seimui priėmus Kibernetinio saugumo įstatymo pataisas, Lietuva atliko reikiamus teisinius žingsnius įgyvendinama Europos Sąjungos Kibernetinio saugumo akto nuostatas ir kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis nuo šių metų birželio 28 d. sukuria bendrą erdvę, kurioje galios Europos kibernetinio saugumo sertifikatai. Įstatymo pataisos įsigalios, kai jas pasirašys LR Prezidentas.
2021-06-17
Birželio 17 d. LR Seimas patvirtino Kibernetinio saugumo įstatymo pataisas, kurios įteisino atsakingo ryšių ir informacinių sistemų spragų atskleidimo procesą. Pataisos įsigalios, kai jas pasirašys LR Prezidentas.
2021-06-10
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – NKSC), gavęs duomenų apie interneto parduotuvės „Kilobaitas.lt“ didelės apimties klientų duomenų praradimą, ėmėsi aiškintis galimo kibernetinio incidento aplinkybes. 
2021-06-04
Birželio 4 d. vykusiame nuotoliniame Krašto apsaugos ministerijos (toliau – KAM) viceministro Margirio Abukevičiaus ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministro Gintauto Jakšto susitikime buvo aptartos švietimo įstaigų kibernetinio saugumo rizikos ir pristatyti tyrimo dėl nutekėjusių Vilniaus kolegijos studentų duomenų rezultatai.
2021-04-28
Ieškome komandos nario, kuris su užsidegimu imtųsi kibernetinių incidentų valdymo koordinavimo ir jų tyrimo. Karjera prasidėtų savarankiškai sprendžiant nesudėtingus kibernetinius incidentus ir bendraujant su nukentėjusiais asmenimis. Įgijus pakankamai patirties ir žinių, būtų pereinama į aukštesnį lygį, kur yra sprendžiami sudėtingesni kibernetiniai incidentai. 
2021-04-14
Balandžio 13-16 dienomis vyksta didžiausios ir kompleksiškiausios tarptautinės kibernetinės gynybos pratybos pasaulyje „Locked Shields 2021“. NATO Bendros kibernetinės gynybos kompetencijos centro (NATO CCD COE), veikiančio Estijoje (Taline), organizuojamose pratybose dalyvauja ir jungtinė Lietuvos komanda, sudaryta iš Krašto apsaugos ministerijos, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Lietuvos energetikos ir privataus sektoriaus atstovų. 
2021-04-07
Šiandieną, balandžio 7 d. 11 val. vaizdo konferencijoje bus pristatyta Nacionalinė kibernetinio saugumo būklės 2020 m. ataskaita. Ją pristatys ir savo įžvalgomis pasidalins krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius dr. Rytis Rainys.
2021-03-24
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (toliau – NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos baigė „CityBee“ klientų duomenų paviešinimo kibernetinio incidento tyrimą ir  jo ataskaitą perdavė tyrimus dėl šio incidento tęsiantiems Policijos departamentui ir Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. 
2021-02-16
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras tiria galimą kibernetinį incidentą ir yra pasirengęs teikti pagalbą tiriant  „CityBee” klientų  duomenų nutekinimo atvejį
2021-02-08
Saugesnio interneto diena (Safer internet day), daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, 2021-aisiais metais vyks vasario 9 d. (antradienį). Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos prisijungia prie šios iniciatyvos Lietuvoje, kurios metu, visą savaitę, vasario 8-12 d. kiekvieną dieną savo socialiniuose tinkluose dalinsis patarimais: Kas yra slaptažodis ir kodėl jis yra svarbus? Kas yra socialinė inžinerija ir kodėl ji yra grėsmė? Kas yra atsarginė kopija ir kodėl ji svarbi? Kas yra privatumas ir kodėl jis svarbus? Vasario 9 d. bus skelbiamas konkursas NKSC „Facebook“ puslapyje “Kartu už saugesnį internetą“, kurio metu NKSC kvies dalyvauti ir atsakyti į klausimus apie saugesnį internetą.
2021-02-02
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos pirmą kartą skelbia visą teikiamų paslaugų sąrašą. Informacija parengta siekiant pristatyti NKSC veiklos apimtis, kad vartotojui būtų lengviau suprasti, kokių paslaugų gali tikėtis iš NKSC. Kartu kibernetinio saugumo rinka galės įvertinti, kokios naujos paslaugos ateityje galės būti teikiamos privataus sektoriaus iniciatyva.
2021-01-21
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos atliko analizę dėl įmonės „SolarWinds“ produktų, kurie yra įdiegti Lietuvos ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojų ryšių ir informacinėse sistemose, naudojimo rizikų. Nustatyta, kad juos naudoja daugiau nei dešimt organizacijų, o vienoje iš jų buvo įdiegta pažeidžiama programinės įrangos versija. Tačiau, atliktos analizės metu nebuvo nustatyta, kad dėl to būtų prarasta konfidenciali informacija ar padarytas kitoks neigiamas poveikis. Pažeidžiamos „SolarWinds“ sistemos veikė izoliuotu principu arba kibernetinio saugumo subjektai naudojo pažeidžiamumo neturinčius „SolarWinds“ produktus.

123 ... 16>