Naujienos

2015-12-17
Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja vartotojus, kad šventiniu laikotarpiu padaugėja kibernetinių incidentų. CERT-LT atkreipia naudotojų dėmesį - atsargiai vertinkite gautus el. pranešimus, susijusius su finansais, asmeniniais duomenimis ir kita ypatinga informacija. Neatidarinėkite įtartinų rinkmenų ir įtartinų nuorodų.
2015-11-30
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja apie pavojingų „ransomware“ tipo virusų suaktyvėjimą.
2015-11-13
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja apie pavojingą turinio valdymo sistemos „Joomla“ spragą.
2015-10-09
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) skelbia 2015 m. III ketvirčio veiklos rezultatus. Per minėtą ketvirtį CERT-LT ištyrė 9 708 incidentus pagal iš Lietuvos elektroninių ryšių paslaugų teikėjų, užsienio CERT tarnybų, atliekančių tarptautinius incidentų tyrimus, ir iš Lietuvos interneto naudotojų gautus pranešimus.
2015-10-05
CERT-LT Lietuvos visuomenei pristato naują svetainės www.cert.lt versiją. Ji turi patrauklų dizainą ir suderinta su mobiliaisiais įrenginiais. Taip pat trumpos IT saugumo naujienos bus skelbiamos mūsų „Twitter“ paskyroje.
2015-09-10
Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) informuoja apie pavojingą saugumo spragą, pavadintą „Filet-o-Firewall“.
2015-07-31
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja, kad pastaruoju metu itin suaktyvėjo elektroninių pranešimų klastotės (angl. phishing), kuriomis bandoma išvilioti Lietuvos komercinių bankų klientų prisijungimo duomenis.
2015-07-10
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) apibendrina 2015 m. II ketvirčio veiklos rezultatus. Per šį ketvirtį CERT-LT ištyrė 9 527 incidentus pagal iš Lietuvos elektroninių ryšių paslaugų teikėjų, užsienio CERT tarnybų, atliekančių tarptautinius incidentų tyrimus, ir iš Lietuvos interneto naudotojų gautus pranešimus. Palyginti su 2014 m. II ketv. (7 373), incidentų skaičius padidėjo 29 procentais, palyginti su 2015 m. I ketvirčiu (11 707 incidentai) sumažėjo 18,6 procento.
2015-06-30
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba pakeitė ir nauja redakcija išdėstė Viešųjų ryšių tinklų, viešųjų elektroninių ryšių paslaugų ir elektroninės informacijos prieglobos paslaugų saugumo ir vientisumo užtikrinimo taisykles.Taisyklės nustato elektroninės informacijos prieglobos paslaugų ir interneto paslaugų teikėjų teises bei pareigas užtikrinant jų teikiamų paslaugų saugumą ir vientisumą. Taip pat taisyklėmis reglamentuojama informacijos apie kibernetinius ar saugumo incidentus ir vientisumo pažeidimus bei taikytas jų valdymo priemones teikimo tvarka ir sąlygos, incidentų ir vientisumo pažeidimų tyrimo tvarka.
2015-04-20
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) apibendrina 2015 m. I ketvirčio veiklos rezultatus. Per minėtą ketvirtį CERT-LT ištyrė 11 707 incidentus pagal iš Lietuvos elektroninių ryšių paslaugų teikėjų, užsienio CERT tarnybų, atliekančių tarptautinius incidentų tyrimus, ir iš Lietuvos interneto naudotojų gautus pranešimus. Palyginti su 2014 m. I ketv. (7 375 incidentai), incidentų padaugėjo 59 procentais.
2015-03-04
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja, kad pastaruoju metu itin suaktyvėjo elektroninių pranešimų klastotės (angl. phishing), kuriomis bandoma išvilioti Lietuvos komercinių bankų klientų prisijungimo duomenis.
2015-03-04
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) informuoja, kad neseniai neutralizuotame „Ramnit“ botnete buvo nustatyta virš 1300 lietuviškų IP adresų. CERT-LT apie IP adresus, įtrauktus į šį botnetą, informavo interneto paslaugų teikėjus.

<1 ... 910111213 ... 15>