Nacionalinis kibernetinio saugumo centras skelbia vykdomų paslaugų sąrašą
2021-01-21
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos atliko analizę dėl įmonės „SolarWinds“ produktų, kurie yra įdiegti Lietuvos ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojų ryšių ir informacinėse sistemose, naudojimo rizikų. Nustatyta, kad juos naudoja daugiau nei dešimt organizacijų, o vienoje iš jų buvo įdiegta pažeidžiama programinės įrangos versija. Tačiau, atliktos analizės metu nebuvo nustatyta, kad dėl to būtų prarasta konfidenciali informacija ar padarytas kitoks neigiamas poveikis. Pažeidžiamos „SolarWinds“ sistemos veikė izoliuotu principu arba kibernetinio saugumo subjektai naudojo pažeidžiamumo neturinčius „SolarWinds“ produktus.
2020-12-30
Gruodžio 29 d. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos fiksavo didelį kiekį virusu užkrėstų elektroninių laiškų, kurie buvo adresuoti kelioms valstybės institucijoms. Šiuo metu yra žinoma, kad virusu “Trojan.Emotet” užkrėstus laiškus gavo kelios savivaldybės ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
2020-12-16
2020 m. gruodžio 9 d., išnaudojant interneto svetainių turinio valdymo sistemos saugumo spragą, neteisėtai prisijungta prie didelio skaičiaus viešojo sektoriaus svetainių ir išplatintos trys skirtingo turinio tikrovės neatitinkančios naujienos.
2020-11-27
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, atsižvelgdamas į gaunamus pranešimus, atkreipia dėmesį į besitęsiančias paskirstyto atsisakymo aptarnauti kibernetines atakas, prieš kurias prašoma sumokėti išpirką (angl. Ransom Distributed Denial of Service).
2020-11-24
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie KAM (toliau - NKSC) kartu su Austrijos ekonomikos ir skaitmenizacijos ministerija (toliau - BMDW, t. y. Bundesministerium für Digitalisierung und Wirtschaftsstandort) pradeda įgyvendinti Europos Sąjungos dvynių programą (angl. Twinning), kuri skirta kibernetinio saugumo gebėjimams Sakartvele stiprinti. Austrijos-Lietuvos konsorciumas laimėjo Europos Komisijos atranką TWINNING projektui įgyvendinti, o š. m. lapkričio 23 d. buvo pasirašytas NKSC ir BMDW partnerystės susitarimas, nustatantis bendros veiklos Sakartvele pradžią ir kitas veiklos nuostatas.
2020-11-17
NKSC atliko devynių rinkoje paplitusių telekonferencinių programinių sprendimų kibernetinio saugumo apžvalgą ir parengė rekomendacijas, leidžiančias saugiau naudoti produktų teikiamą funkcionalumą.
2020-10-15
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) informuoja, kad Lietuvoje sparčiai plinta el. laiškai su kenksmingu programiniu kodu. NKSC fiksuoja atvejus, kuomet klastojant valstybės institucijų, įmonių ar privačių asmenų el. pašto adresus, naudojant jų logotipus, susirašinėjimo istoriją ir kontaktinę informaciją, platinamas kenksmingas programinis kodas.
2020-10-09
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) atliko įvairių gamintojų Lietuvoje tiekiamų namų vartojimo vaizdo stebėjimo kamerų kibernetinio saugumo vertinimą, pratęsiantį š. m. gegužę NKSC publikuoto tyrimo tematiką. Atlikus tyrimus nustatyta, kad naujai tirtų kamerų programinės įrangos pažeidžiamumų problemos, lyginant su anksčiau tirtais gaminiais, išlieka nepakitusios ir kelia grėsmę įrenginių saugumui. Tyrime naudota gamintojų „Hikvision“ (Kinija), „Dahua“ (Kinija), „Xiaomi“ (Kinija), „TP-Link“(Kinija) ir „Axis Communications“(Švedija) produkcija, skirta namų vartojimo rinkai.
2020-09-30
Šį spalį aštuntą kartą organizuojamas Europos kibernetinio saugumo mėnuo − Europos Sąjungos kampanija, kuria siekiama didinti ES piliečių saugumą internete. Metinę informuotumo apie kibernetinį saugumą didinimo kampaniją koordinuoja Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūra (ENISA) ir Europos Komisija, o prie jos prisideda valstybės narės ir daugiau kaip 300 partnerių iš įvairių pramonės sektorių.
2020-09-21
Nacionalinio kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) įspėja, kad Lietuvoje nuolat augant registruojamų .lt domenų skaičiui, kuris jau perkopė 200 tūkst. ribą, didėja ir skaičius svetainių, turinčių saugumo spragas bei pažeidžiamumus.
2020-08-27
Atnaujinta 2020-08-28: NKSC nustatė, kad kenkėjiškas kodas, platinamas su neva nuo "Swedbank" siunčiamais suklastotais laiškais, surenka visus vartotojų kompiuteriuose rastus prisijungimo duomenis prie įvairių paskyrų (el. pašto, interneto portalų, kitų sistemų), siunčia juos į nutolusią tarnybinę stotį, kur tuos duomenis surenka nusikaltėliai ir tuomet išnaudoja juos kenkėjiškai veiklai vykdyti. NKSC primygtinai ragina visus vartotojus, kurie atsidarė prisegtą kenkėjiško turinio failą, tuoj pat pasikeisti visų paskyrų, kurių duomenys buvo išsaugoti kompiuteryje, slaptažodžius. Tik tokiu būdu įmanoma užkirsti kelią duomenų praradimui ir su tuo susijusiems nuostoliams.
2020-07-09
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos nustatė (NKSC), kad Lietuvoje interneto vartotojų plačiai naudojami tinklo maršrutizatoriai turi pažeidžiamumą, kuriuo pasinaudojus, per sąlyginai trumpą laiką, galima išgauti belaidžio (Wi-Fi) tinklo slaptažodį. Tai leistų įsilaužėliui naudotis vartotojo namų interneto prieiga, šnipinėti duomenų srautą, vykdyti kitas nusikalstamas veikas.