NKSC rekomenduoja pasikeisti maršrutizatorių gamyklinius slaptažodžius ir įspėja apie kibernetinių atakų pavojus
2020-06-19
Kaip ir kiti tokio tipo dokumentai pasaulyje, šis vadovas pateikia esmines (bazinio saugumo lygio) rekomendacijas įmonėms, kurios dar netaiko sistemingo požiūrio į kibernetinį saugumą, siekiant kelti jų kibernetinio saugumo kultūrą ir stiprinti jų atsparumą grėsmėms.
2020-05-27
Galimybė vaizdo kameras valdyti nuotoliniu būdu, jų paveikumas kibernetinėms atakoms, prasti slaptažodžių saugos sprendimai, programinės įrangos pažeidžiamumai – tokias rizikas atskleidžia Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC), atlikęs išsamų Lietuvoje naudojamų Kinijos gamintojų „Hikvision“ ir „Dahua“ vaizdo stebėjimo kamerų kibernetinio saugumo vertinimą.
2020-04-16
Viešinamas metinis 2019-ųjų Nacionalinio kibernetinio saugumo vertinimas, su kuriuo susipažinti galima NKSC interneto svetainėje.
2020-04-06
Verslui ir institucijoms pradėjus vykdyti dalį veiklos nuotoliniu būdu, ženkliai išaugo nuotolinės komunikacijos poreikiai. Dėl savo patogumo ir paprasto naudojimo išpopuliarėjo vaizdo konferencijų ir pokalbių platforma „Zoom“. Tačiau ši sistema susilaukė daug dėmesio ir dėl savo neigiamų aspektų. NKSC įspėja apie platformos pažeidžiamumus, duomenų privatumo problemas ir didėjantį kiekį sistemos klastočių, per kurias bandoma išgauti konfidencialius vartotojų duomenis ir užvaldyti jų įrenginius.
2020-03-19
NKSC įspėja, kad piktavaliai elektroninėje erdvėje intensyviai išnaudoja susidariusią ekstremalią situaciją dėl COVID-19 viruso plitimo. Prisidengiant įvairiomis institucijomis ir melaginga informacija, siuntinėjami laiškai su žalingu programiniu kodu, platinamos suklastotos svetainės, socialinės inžinerijos metodais bandoma vartotoją paskatinti įsidiegti kenkėjišką programinę įrangą ir kitais būdais užvaldyti įrenginius bei išgauti konfidencialią informaciją.
2020-03-16
Kovo 16 d. visoje Lietuvoje įsigaliojus karantinui, gyventojams buvo rekomenduota dirbti nuotoliniu būdu, o į savo darbo vietas vykti turėtų tik tie asmenys, kurie tokios galimybės neturi. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras paruošė bazinių kibernetinio saugumo rekomendacijų rinkinį, kuriuo turėtų vadovautis įmonių vadovai ir IT sistemų administratoriai, suteikę teisę savo darbuotojams dirbti iš namų, o taip pat ir darbuotojai, dirbantys nuotoliniu būdu.
2020-02-12
Švenčiant tarptautinę saugesnio interneto savaitę, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras kviečia prisiminti pagrindines saugumo priemones, kurios padeda apsaugoti savo duomenis ir išlikti saugesniu internete.
2019-12-31
Pastaraisiais metais itin augant kibernetinių incidentų sudėtingumui, kai atakos tampa vis labiau rafinuotos, Nacionalinio kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenė 2019 m. organizavo kibernetinio saugumo pratybas „Kibernetinis skydas 2019“ ir „Gintarinė migla 2019“, kuriose daugiau nei 900 kibernetinio saugumo specialistų treniravosi tirti ir valdyti kibernetinius incidentus.
2019-12-23
Praėjusią savaitę vyko tarptautinės kibernetinio saugumo pratybos „Cyber Shield 2019“, kuriose Lietuvą atstovavo Nacionalinio kibernetinio saugumo centro komanda. Lietuviai dviejų dienų pratybose greitai perėmė iniciatyvą bei didžiąją laiko dalį pirmavo, tik paskutinėmis minutėmis į priekį užleidę atstovus iš Ispanijos, kurie ir tapo pratybų nugalėtojais.
2019-12-20
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras įspėja, kad Lietuvoje plinta el. laiškai, kuriais siekiama išvilioti pinigus iš .lt domenų savininkų. Siunčiami laiškai su pasiūlymu įsigyti analogišką .com domeną jau turimam .lt domenui, gąsdinant neįvardintais padariniais.
2019-10-29
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) įsidiegė naują įrangą, skirtą tiksliau nustatyti kibernetines atakas, įsilaužimus ir kitokio kenkėjiško programinio kodo apraiškas Lietuvos internetinėje erdvėje.
2019-10-22
Šią savaitę, spalio 22-24 d. Lietuvoje vyksta nacionalinės kibernetinio saugumo ir gynybos pratybos „Kibernetinis skydas 2019“, kuriose kartu treniruojasi valstybės viešojo ir privataus sektorių institucijų bei įmonių. Jau ketvirtą kartą vykstančiose pratybose pirmą kartą dalyvauja ir žiniasklaidos atstovai, siekiant stiprinti ir žiniasklaidos kibernetinį saugumą.