Regioninio kibernetinės gynybos centras spalio mėnesį pradeda savo veiklą

2021-09-28

Rugsėjo 27 d. įvyko pirmasis Regioninio kibernetinės gynybos centro (RKGC) Direktorių tarybos posėdis. Nuotoliniu būdu susijungę Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos ir Sakartvelo atstovai pasidžiaugė pasiektu progresu, dėkojo Lietuvai už nuveiktus parengiamuosius darbus ir patvirtino RKGC Grėsmių analizės skyriaus, kuriame dirbs tarptautinė komanda, veiklos planą 2021-2022 m.

„Vasaros pradžioje įgyvendinę pilotinį Grėsmių analizės skyriaus projektą įrodėme, kad paruošiamuosius darbus esame atlikę ir, Direktorių tarybai patvirtinus artimiausių metų veiklos planą, nuo spalio pradedame savo veiklą“, - sako Regioninio kibernetinės gynybos centro direktorius pulkininkas Romualdas Petkevičius.

Susitikimo metu Ukrainos ir Sakartvelo atstovai informavo, kad jų deleguoti atstovai jau artimiausią savaitę planuoja atvykti į Lietuvą ir pradėti darbą RKGC Grėsmių analizės skyriuje. Pagrindiniai RKGC Grėsmių analizės skyriaus 2021-2022 m. projektai apims regioninių kibernetinių grėsmių analizių rengimą, išsamios studijos apie kibernetines grėsmes kritinei energetinei infrastruktūrai rengimą, detalių Grėsmių analizės skyriaus veiklos procedūrų tobulinimą.

Regioninis kibernetinės gynybos centras, kuris veikia kaip Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos filialas, savo veiklą vystys trimis pagrindinėmis kryptis ir vykdys kibernetinių grėsmių analizę, pratybų kritinės infrastruktūros valdytojams organizavimą bei praktinius mokslinius tyrimus.
 

Visi pranešimai