Regioninis kibernetinės gynybos centras plečiasi

2022-10-10

Lenkija taps penktąja valstybe, prisijungsiančia prie Regioninio kibernetinės gynybos centro (RKGC), kuris veikia kaip Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos filialas.

„Pusantrų metų veikiantis Regioninis kibernetinės gynybos centras toliau plečiasi ir auga. Lenkijos prisijungimas jį tik dar labiau sustiprins ir leis geriau vertinti mūsų regiono kibernetinio saugumo situaciją“, – sako krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius.

Nuotr. aut. A. Čemerka

Sprendimas dėl Lenkijos prisijungimo buvo priimtas spalio 10 d. Kaune vykusio RKGC direktorių tarybos posėdžio metu, kuriame dalyvavo Centro veikloje dalyvaujančių Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos ir Sakartvelo atstovai. Lenkijos atstovai šiame susitikime dalyvavo stebėtojų teisėmis.

Planuojama, kad Lenkijos prisijungimas prie RKGC ir reikiamų dokumentų pasirašymas bus baigtas šiais metais, o artimiausiu metu Kaune darbą pradės ir pirmieji Lenkijos atstovai. Vasarą atsiųstame oficialiame prašyme dėl prisijungimo Lenkija nurodė, kad darbui RKGC bus deleguojami kibernetinio saugumo specialistai iš Lenkijos ministro pirmininko kanceliarijos bei Lenkijos gynybos ministerijos.

Regioninis kibernetinės gynybos centras savo veiklą pradėjo 2021 m. liepos mėnesį ir yra pagrindinė praktinio bendradarbiavimo su JAV kibernetinės gynybos srityje platforma, prie kurios yra prisijungę Sakartvelas ir Ukraina. RKGC vykdo regiono kibernetinių grėsmių analizę ir dalinasi aktualia informacija su partneriais, organizuoja pratybas, mokymus ir analitinius tyrimus kibernetinio saugumo srityje.

Visi pranešimai