Seimo vadovybė stebėjo nacionalines kibernetinio saugumo pratybas „Kibernetinis skydas 2017“

2017-10-04

Seimo nariai kartu su pratybose dalyvaujančių viešojo ir privataus sektorių institucijų ir įmonių atstovais susipažino su pratybų eiga ir susitiko su vienos iš 15 komandų kibernetinio saugumo specialistais.Pasak krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos, antrą sykį vykstančios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos subūrė dvigubai daugiau IT ir kibernetinio saugumo specialistų nei praėjusiais metais. „Tai rodo, kad tokio tipo pratybos yra aktualios ir neišvengiamos, siekiant geresnės kibernetinio saugumo kokybės ir atsparumo valstybės mastu“, – sakė viceministras E. Kerza.

Šių metų pratybose už kibernetinį saugumą atsakingų valstybės ir verslo institucijų padalinių atstovai pirmą kartą praktiškai išbandė Nacionalinio kibernetinio saugumo centro sukurtą kibernetinių incidentų valdymo platformą. Šiuo kibernetinių incidentų valdymui skirtu kibernetinio saugumo informacijos tinklu valstybės informacinių išteklių ir ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojai galės pradėti naudotis jau po pratybų.

Pirmą sykį pratybose „Kibernetinis skydas 2017“ savo jėgas išbandė ir Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo kibernetinių operacijų komanda. Tai unikalus kariuomenės kibernetinių operacijų pajėgumas, formuojamas iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono profesinės karo tarnybos ir aktyviojo rezervo karių.

Spalio 2-4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose vykusiose pratybose kibernetinius incidentus suvaldyti ir atremti treniravosi per 200 IT padalinių vadovų ir kibernetinio saugumo specialistų lygmens dalyvių iš daugiau nei 50 Lietuvos valstybės institucijų, informacinių išteklių valdytojų, mokslo įstaigų, energetikos, ryšio operatorių ir kitų privačių įmonių.

Rytoj, spalio 5 d., pratybų dalyviams ir svečiams asociacija „Infobalt“, bendradarbiaudama su Krašto apsaugos ministerija, Vilniuje rengia kibernetinio saugumo konferenciją „Cyber Inn“, kurioje dalyvaus pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio, bus pristatomos naujausios kibernetinio saugumo užtikrinimo tendencijos ir technologijos.

Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos rengiamose kasmetinėse pratybose „Kibernetinis skydas“ tikrinamos Nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano procedūros, plėtojama institucijų bei įmonių sąveiką. Prie pratybų rengimo prisideda Lietuvos mokslo institucijos – Kauno technologijos ir Vilniaus universitetai.

Visi pranešimai