Tarptautinės operacijos taikiniai - jauni DDoS kibernetinių atakų priemonių naudotojai
Gruodžio 5-9 dienomis Europolas ir teisėsaugos institucijos iš Europos sąjungos ir kitų šalių, atliko koordinuotus veiksmus, nukreiptus prieš DDoS atakų paslaugas teikiančių tinklalapių naudotojus. Operacijos rezultatas - 34 suimti asmenys, įtariamaisiais apklausti ir įspėti 101 asmuo. Vykdant bendrus koordinuotus veiksmus aktyviai dalyvavo ir mūsų kolegos iš Lietuvos kriminalinės policijos biuro.
Operacijos metu imtasi visų būtinų priemonių siekiant užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms vykdomoms DDoS kibernetinių atakų priemonių naudotojų. Į tarptautinės teisėsaugos bendruomenės taikiklį pateko ir įtariamaisiais tapo daugiausia jauni pilnametystės sulaukę asmenys iki 20 metų.
Suimti asmenys įtariami tuo, kad mokėjo už įrankius, skirtus tinklapių atsparumui DDoS atakoms tikrinti (angl. stressers ir booters) ir juos panaudojo DDoS atakoms, kurios užtvindydavo internetines svetaines bei interneto tarnybines stotis didžiuliais užklausų kiekiais, o vartotojai nebegalėjo prie jų prisijungti. Įtariamųjų asmenų panaudoti įrankiai yra dalis nusikalstamų „DDoS atakų nuomos" (angl. DDoS for hire) paslaugų, už kurias programišiai moka norėdami atakuoti pasirinktus taikinius. Policija nustatė, kad tokie veiksmai yra įprasti tarp jaunų video žaidimų mėgėjų.
Ši sėkminga operacija - prevencijos kampanijos, skirtos supažindinti jaunimą su rizikomis, kylančiomis dėl neatsakingo požiūrio į kompiuterinius nusikaltimus, startas. Daugelis jaunų žmonių į tokio pobūdžio nusikalstamą veiką įsitraukia, norėdami linksmai praleisti laiką, nesuvokdami savo veiksmų pasekmių, nors gresiančios bausmės gali būti griežtos ir turėti neigiamos įtakos jų ateičiai. Į kompiuterinius nusikaltimus įsitraukiantys paaugliai dažnai turi tokių gebėjimų, kuriuos galima nukreipti į teigiamą veiklą. Gebėjimai išmanyti žaidimus, programavimą, kibernetinį saugumą ar bet ką kita, kas būtų susiję su informacinėmis technologijomis, yra labai paklausūs ir bet kuris šiomis sritimis besidomintis žmogus turi daug galimybių pasiekti karjeros aukštumų.
2016 m. spalio mėnesį Europolo EC3 atliko tyrimą, kurio rezultatai leidžia suprasti koks yra į kompiuterinį nusikalstamumą, kai kuriuos jaunus žmones, vedantis kelias. Tyrime pabrėžiamas poreikis vykdyti veiksmingą prevenciją ir svarba siūlyti alternatyvas, pozityvius, teisėtus būdus, nukreipiančius jaunus talentus siekti karjeros technologijų ir saugumo srityse.
Šaltinis
Tai kurį kelią renkiesi?