Ukrainos indėlis į Regioninio kibernetinės gynybos centro veiklą stiprina atsparumą kibernetinėms grėsmėms

2023-08-31

„Regioninis kibernetinės gynybos centras, veikdamas kartu su partneriais iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Ukrainos ir Sakartvelo, savo veikla ir produktais aktyviai prisideda prie geresnio kibernetinių grėsmių suvokimo, atpažinimo ir prevencijos“,  ̶  sakė Krašto apsaugos viceministrė Greta Monika Tučkutė rugpjūčio 31 d. dalyvaudama Regioninio kibernetinės gynybos centro (RKGC) tarptautiniame Direktorių tarybos posėdyje.

Nuotrauka A. Pliadžio

Viceministrė pabrėžė ypatingą Ukrainos indėlį į RKGC veiklą, kuris leidžia geriau suprasti naujausius kibernetinio saugumo iššūkius.

Kibernetinės grėsmės ir kasdienės atakos, su kuriomis susiduria Ukraina, yra ne tik šios šalies vidinis reikalas. Skaitmeninė erdvė neturi sienų, todėl tai kas vakar vyko Ukrainoje, šiandien gali būti pakartota Lietuvoje arba bet kurioje kitoje valstybėje. 

„Labai vertiname Ukrainos ekspertų darbą ir tiesioginį jų indėlį į Regioninio kibernetinės gynybos centro veiklą, nes tai padeda geriau suvokti šiandieninę situaciją regione ir pasirengti tinkamai atremti galimas kibernetinio saugumo grėsmes“, - sakė G. M. Tučkutė.

RKGC direktorė Inga Žukauskienė, Direktorių tarybos nariams pristatydama pagrindines veiklos sritis, akcentavo vasarą paskelbtos RKGC ekspertų studijos „Kibernetinės pamokos, išmoktos karo Ukrainoje metu“ svarbą.

„Mūšiams Ukrainoje išliekant viso pasaulio dėmesio centre, nereikėtų pamiršti ir paraleliai vykstančių kovų kibernetinėje erdvėje. Mūsų studija remiasi pirmine Ukrainos medžiaga ir apžvelgia šiuo metu aktualiausias atakas, kurios yra vykdomos prieš viešąjį, privatų, karinį sektorius ir kritinę Ukrainos infrastruktūrą“,  ̶  sakė I. Žukauskienė.

RKGC regionines grėsmes analizuoja įvairiais pjūviais, iki metų pabaigos planuoja pabaigti ir pristatyti dar vieną studiją, kurioje bus apžvelgiamos kibernetinio saugumo grėsmės, kylančios iš Kinijos. Ją RKGC rengti padeda partneriai iš Azijos-Ramiojo vandenyno šalių.

RKGC taip pat aktyviai dalyvauja JAV iniciuotoje tarptautinėje kovos su išpirkos reikalaujančiomis kibernetinėmis atakomis (angl. Counter Ransomware Initiative, CRI) programoje, suteikdamas partneriams informacijos ir analizių apsikeitimo platformą bei rengdamas periodines ataskaitas.

Regioninis kibernetinės gynybos centras buvo įkurtas 2021 m. ir yra pagrindinė praktinio bendradarbiavimo su JAV kibernetinės gynybos srityje platforma, prie kurios yra prisijungę Lenkija, Ukraina ir Sakartvelas. RKGC vykdo regiono kibernetinių grėsmių analizę ir dalinasi aktualia informacija su partneriais.

Visi pranešimai