Vėl plinta virusas išmaniaisiais telefonais

2013-05-17

Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja išmaniųjų mobiliųjų telefonų naudotojus, kad šiomis dienomis šiuose įrenginiais vėl aktyviai plinta virusas.

Dėmesio, jeigu gavote SMS žinutę su tokiu arba panašiu tekstu: "Privet pomnish eti fotki" ir nuorodą http://********/5wr (pakeista), CERT-LT rekomenduoja neaktyvinti tokio tipo žinutėse esančių nuorodų, nes išmaniajame telefone gali būti įdiegiama kenkėjiška programa-kompiuterinis kirminas

Atnaujinta 2013-05-16
Bendradarbiaujant su užsienio partneriais, pavyko uždaryti kenkėjišką programinį kodą platinančias svetaines, todėl grėsmė užvaldyti naujus įrenginius sumažinta

Išnagrinėjus kenkėjišką programą, nustatyta, kad telefone įrašytiems adresatams ši programa išsiuntinėja SMS žinutes su nuorodomis, kurias aktyvinus užkrečiamas įrenginys. Taip bandoma užvaldyti telefoną ir išeikvoti pažeisto įrenginio sąskaitą.

Rekomenduojama:
Nediegti programų ar atnaujinimų iš nepatikimų šaltinių. Diegti tik gamintojo atnaujinimus. Jei įtariate, kad virusas buvo suaktyvintas, telefone su „Android“ operacine sistema padarykite jums reikalingų duomenų (adresų knyga, žinutės ir t.t.) atsargines kopijas ir atstatykite gamyklinius parametrus.

Visi pranešimai