Bus pristatyta Lietuvos kibernetinio saugumo būklės metinė ataskaita

2019-03-07

Per 2018 m. Lietuvoje fiksuotų kibernetinių incidentų skaičius, lyginant su 2017 m., liko nepakitęs, tačiau auga sudėtingų atakų skaičius – fiksuota beveik dvigubai daugiau rafinuotų atakų, pažymima Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos parengtoje 2018 m. kibernetinio saugumo būklės ataskaitoje.

Nacionalinio kibernetinio saugumo ataskaitoje atkreipiamas dėmesys į tai, kad pusė iš Lietuvoje registruotų interneto svetainių yra pažeidžiamos ir jomis gali būti pasinaudota kibernetinėms atakoms rengti. 

Ataskaitoje taip pat pažymima, kokie valstybės valdymo sektoriai yra pagrindiniai elektroninių ryšių žvalgybos taikiniai ir įvardijami rezonansiniai 2018 m. kibernetiniai incidentai Lietuvoje. 

Kibernetinės būklės ataskaitą kovo 8 d., 10.30 val. Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje (Totorių g. 25) visuomenei ir žiniasklaidos atstovams pristatys krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza, dalyvaus ministras Raimundas Karoblis ir NKSC direktorius dr. Rytis Rainys.

Renginio metu jie taip pat bus pasiruošę atsakyti į klausimus, susijusius su šalies kibernetinio saugumo būkle ir teikiama ataskaita.

Tai jau trečioji Nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaita, kurią viešai skelbia Krašto apsaugos ministerija.

Su Nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaita visuomenė ir žiniasklaidos atstovai galės susipažinti dar prieš spaudos konferenciją, kuri bus paskelbta kovo 8 d., 8 val. NKSC tinklalapyje, adresu https://www.nksc.lt/aktualu.html.

Visi pranešimai