Jungtinė Lietuvos ir Lenkijos komanda treniruojasi atremti kibernetines atakas

2022-04-20

Balandžio 19–22 dienomis jungtinė Lietuvos ir Lenkijos kibernetinės gynybos specialistų komanda dalyvauja didžiausiose ir kompleksiškiausiose tarptautinėse kibernetinės gynybos pratybose „Locked Shields 2022“ (lt. „Suremti skydai 2022“). Pratybos vyksta realiu laiku ir yra unikali proga visiems dalyviams pasitikrinti savo gebėjimus ginti įvairius civilinius ir karinius tinklus bei kritinę infrastruktūrą. Šiais metais jose dalyvauja virš 2000 dalyvių iš 32 valstybių.

Lietuvos „mėlynoji“ komanda, kuri veikia išvien su Lenkijos komanda, yra sudaryta iš Lietuvos kariuomenės Ryšių ir informacinių sistemų bataliono, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro bei Lietuvos energetikos ir akademinės bendruomenės atstovai. 

NATO Bendros kibernetinės gynybos kompetencijų centro (NATO CCDCOE), veikiančio Estijoje (Taline), nuo 2010 metų kasmet organizuojamų pratybų dalyviai susidurs su įvairaus pobūdžio kibernetinėmis grėsmėmis ir turės parodyti savo gebėjimus nuo kibernetinių atakų apginti specialiai pratybų tikslams simuliuojamas gyvybiškai svarbias paslaugas ir ypatingos svarbos infrastruktūrą.

Kaip ir ankstesniais metais, pratybos organizuojamos nuotoliniu būdu, kai komandos dalyvauja prisijungdamos iš savo valstybių.  

Daugiau apie pratybas „Locked Shields 2022“: https://ccdcoe.org

Visi pranešimai