Lietuva ketina stiprinti kibernetinio saugumo bendradarbiavimą su Izraeliu

2021-11-19

Lapkričio 17-18 dienomis Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktorius dr. Rytis Rainys lankėsi Izraelyje, kur susitiko su Izraelio nacionalinio kibernetinio direktorato ir jo sudėtyje esančių nacionalinio (CERT-IL) ir finansų sektoriaus (FinCERT) kibernetinių incidentų valdymo komandomis. Susitikimuose buvo diskutuojama apie pastarųjų metų kibernetinio saugumo pokyčius, kibernetinių incidentų tendencijas. Izraelio atstovai pristatė savo patirtį valdant prieš finansų sektorių nukreiptas kibernetines atakas.

„Glaudesnis bendradarbiavimas ir patirties apsikeitimas su Izraeliu, kuris yra pasaulinis lyderis pagal finansines investicijas į kibernetinį saugumą, padės Lietuvos institucijoms dar labiau tobulinti kibernetinio saugumo sprendimus“, - teigia R. Rainys.


Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimas kibernetinio saugumo srityje suaktyvėjo 2019 m., kai buvo pasirašytas ketinimų protokolas tarp Izraelio Nacionalinio kibernetinio direktorato ir Lietuvos NKSC. Šio vizito metu buvo sutarta bendradarbiavimą toliau stiprinti ir artimiausiu metu pradėti memorandumo dėl Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje derinimo darbus.

NKSC vadovas R. Rainys vizito metu taip pat sakė kalbą regioninėje kibernetinio saugumo konferencijoje „iHLS INNOTECH 2021“, kur pristatė Lietuvos kibernetinio saugumo sistemą ir naujausius kibernetinio saugumo tyrimus.

Visi pranešimai