Nacionalinis kibernetinio saugumo centras skelbia vykdomų paslaugų sąrašą

2021-02-02

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos pirmą kartą skelbia visą teikiamų paslaugų sąrašą. Informacija parengta siekiant pristatyti NKSC veiklos apimtis, kad vartotojui būtų lengviau suprasti, kokių paslaugų gali tikėtis iš NKSC. Kartu kibernetinio saugumo rinka galės įvertinti, kokios naujos paslaugos ateityje galės būti teikiamos privataus sektoriaus iniciatyva.


„Teikiamų paslaugų sąrašas sudarytas atsižvelgiant į kibernetinio saugumo įstatymu ir kitais teisės aktais NKSC priskirtų funkcijų vykdymą bei atsižvelgta į tarptautinę FIRST organizacijos praktiką „CSIRT Services framework“, – sako NKSC direktorius dr. Rytis Rainys. 

Paslaugų sąrašo paketą sudaro 65 paslaugos, suskirstytos į 7 temines grupes. Pirmų dviejų grupių paslaugos yra susijusios su incidentų valdymu kibernetinio saugumo subjektų ryšių ir informacinėse bei Krašto apsaugos sistemose. Trečioji paslaugų grupė skirta kibernetinio saugumo subjektų organizacinių ir techninių reikalavimų kontrolei, o ketvirtoji – įslaptintos informacijos ir ryšių informacinių sistemų akreditacija. 

Taip pat yra paslaugos susijusios su informacijos mainų platforma, kuri realizuota per kibernetinio saugumo informacinio tinklo veiklą. Atskiros paslaugų grupės skirtos kibernetinio saugumo mokslinių tyrimų ir inovacijų kūrimo darbams bei regioninio bendradarbiavimo, technologinių priemonių ir ekspertinės kompetencijos apsikeitimo paslaugų teikimo darbams. 

Visas paslaugų paketą rasite čia.

Visi pranešimai