NKSC rekomenduoja elgtis atsakingai ir pranešti apie aptiktas kibernetines saugumo spragas 

2018-10-29

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) yra pasirengęs priimti pranešimus ir koordinuoti saugumo spragų šalinimą valstybės informaciniuose ištekliuose. Skatiname visuomenę būti atsakinga – neskelbkite aptiktų saugumo spragų informacinėse sistemose  viešai, o praneškite apie jas sistemos valdytojui ir NKSC. 

Nesistenkite išnaudoti saugumo spragos pažeistoje sistemoje, nebandykite pakeisti duomenų ar kitaip ją paveikti, nenaudokite kibernetinio saugumo įrankių pažeidžiamumams išnaudoti.

Pranešime apie saugumo spragas prašome pateikti kuo daugiau duomenų apie pastebėtą pažeidžiamumą – tai pagreitintų analizę ir optimizuotų kibernetinio saugumo atkūrimą. Taip pat prašome nurodyti savo kontaktinius duomenis (el. paštą ar telefono numerį), kuriais galėtume Jus informuoti apie tyrimo eigą ir rezultatus. Šie duomenys nėra privalomi ir reikalingi tik tam, kad su jumis būtų galima susisiekti. NKSC kontroliuos saugumo spragos šalinimą ir apie tai jus informuos nurodytais kontaktais.

Apie pastebėtas spragas valstybės informaciniuose ištekliuose galite pranešti elektroniniu paštu [email protected] arba užpildę šią formą
 

Visi pranešimai