Pranešti apie spragą

Skatiname atsakingo atskleidimo principų taikymą kibernetinio saugumo srityje – neskelbkime informacinėse sistemose aptiktų saugumo spragų viešai, o praneškite apie jas sistemos valdytojui, suteikdami jam galimybę ištaisyti klaidas. Ankstyvas saugumo spragos atskleidimas gali būti piktavalio išnaudotas kibernetinėms atakoms atlikti.

Taip pat galite informuoti NKSC užpildę žemiau esančią formą arba el. paštu [email protected]. NKSC įvertins situaciją ir imsis veiksmų apie saugumo spragą informuoti sistemos valdytoją, pažymint, kad spraga buvo pranešta naudojant atsakingo atskleidimo praktiką.

Nesistenkite išnaudoti saugumo spragos pažeistoje sistemoje, nebandykite pakeisti duomenų ar kitaip ją paveikti, nenaudokite kibernetinio saugumo įrankių pažeidžiamumams išnaudoti.

Pranešime apie saugumo spragas prašome pateikti kuo daugiau duomenų apie pastebėtą saugumo spragą – tai pagreitina analizę ir veiksmų operatyvumą siekiant taisyti klaidas. Taip pat nurodykite savo kontaktinius duomenis (el. paštą ar telefono numerį), kuriais galėtume Jus informuoti apie tyrimo eigą ir rezultatus. Šie duomenys nėra privalomi ir reikalingi tik tam, kad su Jumis būtų galima susisiekti grįžtamajam ryšiui.* pažymėtą informaciją nurodyti būtina

Jūsų asmens duomenys yra konfidencialūs ir reikalingi tik tam, kad vėliau institucijos, tiriančios pranešimą, galėtų susisiekti su Jumis, jeigu iškiltų neaiškumų.