Naujienos

2021-03-24
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (toliau – NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos baigė „CityBee“ klientų duomenų paviešinimo kibernetinio incidento tyrimą ir  jo ataskaitą perdavė tyrimus dėl šio incidento tęsiantiems Policijos departamentui ir Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. 
2021-02-16
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras tiria galimą kibernetinį incidentą ir yra pasirengęs teikti pagalbą tiriant  „CityBee” klientų  duomenų nutekinimo atvejį
2021-02-08
Saugesnio interneto diena (Safer internet day), daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, 2021-aisiais metais vyks vasario 9 d. (antradienį). Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos prisijungia prie šios iniciatyvos Lietuvoje, kurios metu, visą savaitę, vasario 8-12 d. kiekvieną dieną savo socialiniuose tinkluose dalinsis patarimais: Kas yra slaptažodis ir kodėl jis yra svarbus? Kas yra socialinė inžinerija ir kodėl ji yra grėsmė? Kas yra atsarginė kopija ir kodėl ji svarbi? Kas yra privatumas ir kodėl jis svarbus? Vasario 9 d. bus skelbiamas konkursas NKSC „Facebook“ puslapyje “Kartu už saugesnį internetą“, kurio metu NKSC kvies dalyvauti ir atsakyti į klausimus apie saugesnį internetą.
2021-02-02
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos pirmą kartą skelbia visą teikiamų paslaugų sąrašą. Informacija parengta siekiant pristatyti NKSC veiklos apimtis, kad vartotojui būtų lengviau suprasti, kokių paslaugų gali tikėtis iš NKSC. Kartu kibernetinio saugumo rinka galės įvertinti, kokios naujos paslaugos ateityje galės būti teikiamos privataus sektoriaus iniciatyva.
2021-01-21
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos atliko analizę dėl įmonės „SolarWinds“ produktų, kurie yra įdiegti Lietuvos ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojų ryšių ir informacinėse sistemose, naudojimo rizikų. Nustatyta, kad juos naudoja daugiau nei dešimt organizacijų, o vienoje iš jų buvo įdiegta pažeidžiama programinės įrangos versija. Tačiau, atliktos analizės metu nebuvo nustatyta, kad dėl to būtų prarasta konfidenciali informacija ar padarytas kitoks neigiamas poveikis. Pažeidžiamos „SolarWinds“ sistemos veikė izoliuotu principu arba kibernetinio saugumo subjektai naudojo pažeidžiamumo neturinčius „SolarWinds“ produktus.
2020-12-30
Gruodžio 29 d. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos fiksavo didelį kiekį virusu užkrėstų elektroninių laiškų, kurie buvo adresuoti kelioms valstybės institucijoms. Šiuo metu yra žinoma, kad virusu “Trojan.Emotet” užkrėstus laiškus gavo kelios savivaldybės ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
2020-12-16
2020 m. gruodžio 9 d., išnaudojant interneto svetainių turinio valdymo sistemos saugumo spragą, neteisėtai prisijungta prie didelio skaičiaus viešojo sektoriaus svetainių ir išplatintos trys skirtingo turinio tikrovės neatitinkančios naujienos.
2020-11-27
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, atsižvelgdamas į gaunamus pranešimus, atkreipia dėmesį į besitęsiančias paskirstyto atsisakymo aptarnauti kibernetines atakas, prieš kurias prašoma sumokėti išpirką (angl. Ransom Distributed Denial of Service). 
2020-11-24
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie KAM (toliau - NKSC) kartu su Austrijos ekonomikos ir skaitmenizacijos ministerija (toliau - BMDW, t. y. Bundesministerium für Digitalisierung und Wirtschaftsstandort) pradeda įgyvendinti Europos Sąjungos dvynių programą (angl. Twinning), kuri skirta kibernetinio saugumo gebėjimams Sakartvele stiprinti. Austrijos-Lietuvos konsorciumas laimėjo Europos Komisijos atranką TWINNING projektui įgyvendinti, o š. m. lapkričio 23 d. buvo pasirašytas NKSC ir BMDW partnerystės susitarimas, nustatantis bendros veiklos Sakartvele pradžią ir kitas veiklos nuostatas.
2020-11-17
NKSC atliko devynių rinkoje paplitusių telekonferencinių programinių sprendimų kibernetinio saugumo apžvalgą ir parengė rekomendacijas, leidžiančias saugiau naudoti produktų teikiamą funkcionalumą.
2020-10-15
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) informuoja, kad Lietuvoje sparčiai plinta el. laiškai su kenksmingu programiniu kodu. NKSC fiksuoja atvejus, kuomet klastojant valstybės institucijų, įmonių ar privačių asmenų el. pašto adresus, naudojant jų logotipus, susirašinėjimo istoriją ir kontaktinę informaciją, platinamas kenksmingas programinis kodas.
2020-10-09
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) atliko įvairių gamintojų Lietuvoje tiekiamų namų vartojimo vaizdo stebėjimo kamerų kibernetinio saugumo vertinimą, pratęsiantį š. m. gegužę NKSC publikuoto tyrimo tematiką.  Atlikus tyrimus nustatyta, kad naujai tirtų kamerų programinės įrangos pažeidžiamumų problemos, lyginant su anksčiau tirtais gaminiais, išlieka nepakitusios ir kelia grėsmę įrenginių saugumui. Tyrime naudota gamintojų „Hikvision“ (Kinija), „Dahua“ (Kinija), „Xiaomi“ (Kinija), „TP-Link“(Kinija) ir „Axis Communications“(Švedija) produkcija, skirta namų vartojimo rinkai. 

<1 ... 89101112 ... 24>