Naujienos

2023-03-02
Kovo 2 d. Jeruzalėje buvo pasirašytas dvišalis susitarimas dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje tarp Lietuvos krašto apsaugos ministerijos (toliau KAM) ir Izraelio nacionalinio kibernetikos direktorato.
2023-01-13
Lenkija tapo penktąja valstybe, prisijungusia prie Regioninio kibernetinės gynybos centro (toliau – RKGC), kuris veikia kaip Lietuvos Nacionalinio kibernetinio saugumo centro filialas. Prisijungimą patvirtinančius dokumentus sausio 13 d. Vilniuje pasirašė Lenkijos ministro pirmininko kanceliarijos valstybės sekretorius Janusz Cieszyński.
2022-12-14
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – NKSC), bendradarbiaudamas su Kauno technologijos universitetu, 2022 m. spalio 18-20 dienomis surengė didžiausias šiais metais nacionalines kibernetinio saugumo pratybas „Kibernetinis skydas 2022“. Jose iš viso dalyvavo 116 organizacijų ir tai yra didžiausias dalyvių skaičius per visą „Kibernetinio skydo“ pratybų organizavimo istoriją. Joms pasibaigus, buvo vykdoma pratybas savo organizacijose koordinavusių vietinių instruktorių apklausa. Jos rezultatai rodo, kad 97 proc. vietinių instruktorių sutiko su teiginiu, kad pratybos „Kibernetinis skydas 2022“ buvo naudingos jų organizacijoms.
2022-12-05
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – NKSC) tęsia Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Kompleksiniai kibernetinės saugos mokymai valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų dirbantiesiems“ ir kviečia valstybės ir savivaldybių darbuotojus registruotis į dvi programas.
2022-11-25
Nuolaidomis ir gerais pasiūlymais garsėjantis „Juodasis penktadienis“ daugeliui suteikia galimybę įsigyti trokštamą prekę geresnėmis sąlygomis. Tačiau išpardavimų laikotarpio laukia ne tik pirkėjai, bet ir internetiniai sukčiai. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie KAM pataria, kaip nuo jų apsisaugoti.
2022-11-24
Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui prie Krašto apsaugos ministerijos vadovauti pradeda kibernetinio saugumo profesionalas Liudas Ališauskas. NKSC vadovas ypatingą dėmesį turės skirti Lietuvos kritinės infrastruktūros atsparumo kibernetinėms grėsmėms stiprinimui, kibernetinių incidentų valdymui ir visos valstybės kibernetinės brandos ugdymui. Kartu jis turės užtikrinti, kad NKSC struktūra, finansiniai ir žmogiškieji ištekliai būtų optimalūs NKSC užduotims vykdyti.
2022-11-07
2022 m. vasario 24 dieną prasidėjęs karas Ukrainoje apėmė ne tik Rusijos vykdytus kinetinius karinius veiksmus, bet aktyvią destrukcinę veiklą kibernetinėje erdvėje. Regioninio kibernetinės gynybos centro (NKSC filialo) parengtoje analizėje, remiantis viešais šaltiniais ir interviu su ekspertais medžiaga, yra aprašyti pagrindiniai Rusijos puolamieji kibernetiniai pajėgumai, pateikta kibernetinių išpuolių chronologija ir nagrinėjamos ryškiausios karo Ukrainoje metu vykdytos  kibernetinės atakos prieš viešąjį sektorių ir verslo organizacijas.
2022-10-25
Įvairiose Lietuvos organizacijose dirbantys asmenys turėtų būti atsargesni ir kritiškiau vertinti gaunamus el. laiškus. Tai parodė spalio 18-20 d. vykusių kibernetinio saugumo pratybų „Kibernetinis skydas 2022“ rezultatai.
2022-10-18
Spalio 18 d. prasideda pagrindinės ir didžiausios šiais metais nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2022“. Jose savo kibernetinio saugumo žinias ir gebėjimus reaguoti į įvairaus tipo kibernetines grėsmes tikrinsis virš 110 organizacijų. Tai yra didžiausias dalyvių skaičius per visą šių pratybų organizavimo istoriją.
2022-10-13
Kovai su kibernetinėmis grėsmėmis, ypač su žaibiškomis kibernetinėmis sukčiavimo atakomis, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – NKSC) kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centru DOMREG sukūrė naują nemokamą įrankį gyventojams ir organizacijoms – DNS užkardą.
2022-10-10
Lenkija taps penktąja valstybe, prisijungsiančia prie Regioninio kibernetinės gynybos centro (RKGC), kuris veikia kaip Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos filialas.
2022-10-03
Internetinių sukčių veikla ir jų bandymai įvairiais būdais iš žmonių išvilioti pinigus ar prisijungimo prie jų elektroninių paskyrų duomenis didėja jau kelerius metus iš eilės. 2022 metų pirmą pusmetį Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – NKSC) fiksavo 488 tokius atvejus ir tai sudarė 26 proc. visų fiksuotų kibernetinių incidentų.

<123456 ... 24>