Vašingtone buvo aptartas tolimesnis praktinis JAV ir NKSC bendradarbiavimas kibernetinio saugumo srityje

2021-12-10

Gruodžio 6-9 d. Regioninio kibernetinės gynybos centro (toliau – RKGC) direktorius pulkininkas Romualdas Petkevičius ir jį lydintys Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (toliau – NKSC) specialistai su darbiniu vizitu lankėsi Vašingtone (Jungtinėse Amerikos Valstijose), kur susitiko su kibernetinį saugumą kuruojančių institucijų atstovais.„Pagrindinis vizito tikslas buvo aptarti tolimesnio RKGC ir NKSC bendradarbiavimo su JAV kryptis bei bendrus projektus“, – teigia plk. R. Petkevičius.

Vizitą delegacija pradėjo nuo susitikimo su JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir oro gvardijos kibernetinio padalinio (toliau – PANG) atstovais, kurie patvirtino, kad PANG ekspertai nuo kitų metų prisijungs prie RKGS, kur šiuo metu jau dirba Ukrainos ir Sakartvelo specialistai.

„Pensilvanijos nacionalinė gvardija yra pagrindinis RKGC partneris JAV ir mums labai svarbios jų praktinės žinios organizuojant kibernetinio saugumo pratybas bei ugdant viešojo ir privataus sektorių pasirengimą tinkamai atremti kibernetines grėsmes“, – sako plk. R. Petkevičius.

NKSC ir PANG bendradarbiavimas vyksta jau kelerius metus. 2019 m. pavasarį PANG komanda lankėsi Lietuvoje ir talkino NKSC užtikrinant tuo metu vykusių rinkimų kibernetinį saugumą. Dar vienas PANG ekspertų vizitas ir darbiniai susitikimai su NKSC specialistais įvyko šių metų lapkritį. Jų metu buvo keičiamasi patirtimi kibernetinės gynybos ir grėsmių vertinimo srityse.

Susitikimų su JAV gynybos departamento, JAV karinių oro pajėgų kibernetinio saugumo padalinio, JAV kibernetinio saugumo vadavietes (US CYBERCOM) ir JAV jungtinės vadavietės pareigūnais bei apsilankymo Kibernetinio ir infrastruktūros saugumo agentūroje (angl. CISA) metu buvo pristatyti NKSC atliekami moksliniai tyrimai dirbtinio intelekto panaudojimo ir 5G srauto apsaugos nuo kibernetinių grėsmių srityse. 

Regioninis kibernetinės gynybos centras, kuris veikia kaip Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos filialas, yra pagrindinė dvišalio bendradarbiavimo su JAV platforma, prie kurios yra prisijungę Sakartvelas ir Ukraina. Pagrindinės šią vasarą veiklą pradėjusio RKGC veiklos kryptys yra kibernetinių grėsmių analizių ruošimas, kibernetinio saugumo pratybų kritinės infrastruktūros valdytojams organizavimas ir praktiniai kibernetinio saugumo tyrimai.

Visi pranešimai