Mobiliųjų įrenginių apsauga

Kenkėjiškų programų rizika reali: nusikaltėliai gali pavogti jūsų pinigus ir konfidencialią informaciją, šnipinėti jūsų veiksmus, išnaudoti įrenginius užkrato ar brukalo platinimui, kitų sistemų užvaldymui bei kibernetinėms atakoms vykdyti. Deja, dauguma žmonių nesupranta savo mobilaus prietaiso apsaugos svarbos.

Žemiau rasite patarimų rinkinius, kurie išaiškina, kaip elgtis kasdieninėje veikloje su savo mobiliuoju įrenginiu, naudojantis programų atsisiuntimo, internetinės bankininkystės, prisijungimo prie WI-FI tinklų paslaugomis, ir kaip apsisaugoti nuo duomenis užšifruojančių bei išpirkos reikalaujančių virusų (angl. ransomware).

Mobiliosios bankininkystės kenkimo programos
Mobiliosios bankininkystės kenkimo programų tikslas – pavogti jūsų įrenginyje esančią finansinę informaciją.

Kaip apsisaugoti
Duomenų išviliojimas (fišingas)
Visuomet būkite budrūs, kai kas nors prašo jūsų asmeninė informacijos el. paštu, SMS žinute ar telefonu. Neužkibkite!

Saugumo patarimai
Išpirkos reikalaujanti programinė įranga (ransomware)
Išpirkos reikalaujanti programinė įranga laiko įkaitu jūsų mobilųjį įrenginį ir duomenis dėl pinigų. Tokio tipo kenkimo programos užblokuoja jūsų įrenginių ekraną arba neleidžia pasiekti tam tikrų failų ir funkcijų.

Informacija apie grėsmes
Mobiliosios programėlės
Prieš parsisiųsdami programėlę, pasidomėkite ja ir jos leidėjais. Būkite atsargūs su nuorodomis, kurias gaunate el. paštu ar trumposiomis teksto žinutėmis. Jos gali apgaule priversti jus įdiegti trečiosios šalies ar nežinomų šaltinių programėles.

Saugumo patarimai